Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAROCULUĞA POLİTİKA BULAŞMASIN

BAROCULUĞA POLİTİKA BULAŞMASIN
15 Ekim 2014 - 0:08

Genel

Balıkesir Barosu Başkanı Yaşar Meyvacı MERHABA ya yaptığı açıklamada’Baroculuğa politika bulaştırılmamalı.Mesleğimizde tüm siyasi görüşlerden farklı düşüncelere sahip arkadaşlarımız var.Biz hepsine saygı duyuyoruz. Hiç kimse aynı pencereden bakmak zorunda değil farklı pencerelerden de bakabiliriz. Hiç kimseyi dışlamak istemiyoruz.Ortak dil ve anlayış hukuktur.Hukukun üstünlüğünün gerçekleştiği bir ülke ve bu doğrultuda görevimizi yapmak için arkadaşlarımızdan yetki istiyoruz’ dedi.

KAZI ÇALIŞMASININ TEMELİ ATILDI İLK KAZMA SEÇİM SONRASI

Baro Sosyal tesislerimizin kazısı ve hafriyat işlemlerine başladık.Seçimlerden sonrada ilk temeli atacağız diyen Baro Başkanı Avukat Yaşar Meyvacı, seçimlerle ilgili olaraksa şunları söyledi: Kuvay-ı milliye kahramanı olan Baromuz kurucularının emanet ettiği Baro^muz başkan ve yönetimi olarak sandık başına gideceğiz.Baromuzun,dik duruşunu kurucularından,gücünü Kuvayi Milliye Felsefesinden aldı.Baromuz yönetimine yine adayız.

özgür,bağımsız ve çağdaş baroculuk anlayışının yanında bağımsız ve özgür savunma,bağımsız yargı,tarafsız yargıç;eksiksiz demokrasi için hukukun üstünlüğü birey hak ve özgürlüklerinin tam güvence altına alınması gerektiği anlayışını taşıyoruz.Balıkesir Barosu hiçbir siyasi partinin,oluşumun dini ve herhangi bir sosyolojik grubun arka bahçesi değildir. HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.