Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞ TEMSİLCİ AYDIN SABAN: “SESİMİZİ YÜKSELTME İHTİYACI DUYDUK”

23 Ekim 2020 - 10:30

 

BAŞ TEMSİLCİ AYDIN SABAN: “SESİMİZİ YÜKSELTME İHTİYACI DUYDUK”

 

Balıkesir Cam Elyaf Fabrikası İş Yeri Baş Temsilcisi Aydın Saban, işçilerin işverene yönelik talep ve sıkıntılarını duyurmaya yönelik açıklamada bulunduklarını belirtti.

Balıkesir Cam Elyaf Fabrikası İş Yeri Baş Temsilcisi Aydın Saban; Kristal-iş Sendikası Gebze Şubesi ‘nde, işçilerin işverene yönelik talep ve sıkıntılarını duyurmaya yönelik açıklamada bulunduklarını belirtti.

Balıkesir Cam Elyaf Fabrikası İş Yeri Baş Temsilcisi Aydın Saban yapılan açıklamayla ilgili olarak işçilerin toplanarak; Sendikalı işçilerin durumu, iş yerinde mobbing, iş kazaları ve Covid-19 sürecinde çalışma durumlarına yönelik konuların değerlendirildiğini ifade etti.

 

 “YENİ YÖNETİM İLE MOBBİNG BAŞLADI ”

Kristal-iş Sendikası Gebze Şubesi ‘nde yapılan açıklamada değerlendirilen konularla ilgili olarak Aydın Saban şunları kaydetti:

“Yeni yönetim geldikten sonra, içeride aşırı mobing uygulanmaya başlandı. Eksik adam ile tam iş yaptırılmak isteniyor. Geçici işçiler kadro alamazsınız diye tehdit ediliyor. Kadrolu arkadaşlara ise, bölümünü değiştiririm disipline veririm şeklinde baskı yapılıyor. Geçici işçilerin soyunma odasında su, lavabo, duş, sosyal mesafe hiçbir şey yok. Şartları çok kötü Covid-19 ortamına uygun değil.

 

SENDİKA ÜYELERİ İŞTEN ÇIKARILIYOR

Sendika referanslı işe giren arkadaşları sendika üyesi oldukları için ve referansları sendika oldukları için işten çıkartıyorlar.  İşveren in mobbingin arttırmasındaki nedenlerden bir tanesi de Mart ayında açıklanan pandemi ile ilgili yasakları işveren elinde koz görerek baskıların artması. Az adamla iş gücünün artması nedeniyle iş kazaları arttı. Rapor veya istirahat alan işçileri başka bölümlere göndermek istiyorlar. Pazartesi günü işverenle yapılan toplantıdan bir sonuç çıkmayınca sesimizi biraz daha yükseltme ihtiyacı duyduk”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.