Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞAN GENÇLER

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞAN GENÇLER
5
21 Mart 2019 - 12:37

Sevgili gençler bugün ‘Gençlik’ sayfamızda 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri yer alıyor. İzmir’de yapılan Bölge finalinde Balıkesir’i temsil ederek Bölge dördüncüsü olan ekip, nasıl çalıştıklarını sizlerle paylaştılar.


Balıkesir’in kültürünün vazgeçilmez bir parçasıdır halk oyunları. Pamukçu’nun Bengi’siyle, Ege’nin zeybeğiyle kahramanlık nidaları atılır. Onları izlemek ise ayrı bir keyif verir. Tarihi anlar yaşatır. Gösterdikleri başarılı performanslarla Balıkesir’deki il yarışmasında birinci olan ve bölge yarışmalarına gitmeye hak kazanan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi, yarışmalara nasıl hazırlandıklarını ve ekip ruhu olmanın ne demek olduğunu anlattılar. Onları dinlemeye hazır mısınız?


Kübra Nergiz: Ben halk oyunları oynamayı çok seviyorum. Okulumuzda da çok güzel bir ekibimiz var. Biz çok uzun uğraşlar çekerek buralara kadar geldik. Beraber güldük ve beraber ağladık. Bizim başarımızın sırrı ise iyi bir ekip olabilmekti. Bunu başardığımızda yarışmalardaki dereceler de kendiliğinden geldi.


Ecrin Aydın: Okulumuzdaki halk oyunları ekibimiz hep kızlardan oluşuyor. Aslında böyle denk geldi. İyi ki bir aradayız diyoruz. Çünkü biz aile gibiyiz. Artık tüm sevinçlerimizi de üzüntülerimizi de paylaşıyoruz. Beraberken çok mutluyuz. Yarışmalara hazırlanırken motivasyonumuz da çok artıyor. Çünkü emek veriyoruz.


Henan Cansever: Halk oyunları oynamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Çünkü çok severek yapıyorum. Bu işi ancak severseniz yaparsınız. Çünkü gerektiğinde uzun bir çalışma maratonumuz oluyor. Her halükarda büyük uğraşlar veriyoruz. Aile gibi oluyoruz. Ama sonunda başardığımızı görünce çok mutlu oluyoruz. Bence başarıyı arttıran faktör de budur aslında.


Nidanur Demirkaya: Ben halk oyunları oynamayı çok seviyorum. Çünkü halk oyunları oynarken hem kültürümüzü tanıtıyoruz hem de güzel vakit geçiriyoruz. Ben ekip arkadaşlarımı çok seviyorum. Çünkü birlikte oldukça uyumluyuz. Biz başarılı olduğumuzda seviniyoruz. Başarısızlıklarımızda da yine birlikte üzülüyoruz. Ama biz iyi bir ekip olmaktan asla vazgeçmiyoruz.
Yağmur Işık: Eğer bu işi gerçekten severseniz ve inanırsanız başarılı olursunuz. Çünkü gerektiğinde akşama kadar çalışıyoruz, yoruluyoruz. Ama arkadaşlarımızla birlikte başardığımız zaman o gururu yaşamak paha biçilemez.


Zeynep Ferzan: Ben halk oyunlarını çok seviyorum. Halk oyunları oynarken çok mutlu oluyorum. Halk oyunları kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası. İyi ki okulumuzun halk oyunları ekibindeyim.


Melda Argıl: Ben halk oyunlarını çok seviyorum. Ayrıca okulumuzu temsil etmekten de mutluluk duyuyorum. Arkadaşlarımla birlikte çok güzel bir ekip olduk. Çok daha başarılı sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum.


Afra Nur Özkaya: Aslında biz çok güzel bir ekibiz. Akşamlara kadar yarışmalar için hazırlandık. Bazen güldük bazen de ağladık. Ama biz bu işi çok sevdik. Okulumuzu, şehrimizi temsil etmenin gururunu yaşadık. İşte bu herşeye değerdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.