Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞARILI ÇALIŞMAYA ÖDÜL

BAŞARILI ÇALIŞMAYA ÖDÜL
27 Mart 2015 - 0:03

Genel

Karesi Kaymakamlığı’nda görevli Tüketici Hakem Heyeti personeline ve Karahalılar Ortaokulu’nun başarılı sporcularına ödülleri verildi. Karesi Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda yapılan ödül törenine Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’da katıldı.

Karesi Kaymakamlığı’nda görev yapan Tüketici Hakları Hakem Heyeti’nde görevli personeli, özverili çalışmaları sonucu ödüllerini Vali Yaman’dan aldılar. Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Tüketici Hakem Heyeti’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kısa sürede yüzlerce dosyanın sonucuna gidildiğini söyleyen Kaymakam Erdoğdu, “Sonuçlanmayan dosyaların ya evrak eksikliği vardır ya da korsan satışlardan alınan mamullerdir” dedi. Vali Yaman, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Bizler de birer tüketiciyiz. Tüketicinin bu kadar çok olduğu bir yerde dosya sayısının da çok olması normaldir. Ancak birçok mamulün de hatalı üretildiğini görürüz” diyerek, “Bu kadar çok yükün altından başarıyla kalkan personelimizi ben de kutlarım” şeklinde konuştu.

Daha sonra Karahalılar Ortaokulu sporcularının yarışmalarda aldıkları başarılar nedeniyle ödülleri verildi. Sporculardan Tayyibe Nur Böcekdere Antalya Belek’te Uluslararası Open Tekvando Şampiyonası’nda birinci olarak altın madalya kazandı. Öğrenciye ödülünü Vali Yaman verdi. İkinci olarak 8. sınıf öğrencisi Emir Erışık Antalya’da yapılan Aerobik –Jimnastik dalında Türkiye birincisi oldu. Erışık da ödülünü Vali Yaman’dan aldı. Son olarak da 7.sınıf öğrencisi Habibe Afyonlu Aydın’da yapılan Okullararası Judo dalında Türkiye 2. olarak Vali Yaman’dan ödül alan sporcu oldu.

Öğrencilerin ödül töreni sonrası Tüketici Hakem Heyeti görevli üyeler, Cemal Kocataş,  Sinan Ergüven, Ali Aktan ve Menderes Mete’ye çalışmalarından dolayı ödülleri Vali Yaman tarafından verildi. Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise Tüketici Hakem Heyeti  raportörlerine Mustafa Koç,  Kifayet Taş, Nazım Bacak, İlker Sarı, Adem Tanış ve Ayhan Şeker’e başarı belgesi verdi. AHMET İMREN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.