Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞARIYA ATILAN ADIMLAR

BAŞARIYA ATILAN ADIMLAR
11 Mart 2015 - 0:04

Genel

Türkiye’nin en büyük Robot Yarışması Organizasyonu olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Robot Topluluğu tarafından düzenlenen 12’nci Uluslararası Robot Günleri Etkinlikleri ODTÜ Kültür Ve Kongre Merkezinde düzenlendi. BİLSEM Öğrencileri başarılarla döndü.

 BİLSEM 8 KATEGORİ İLE YARIŞMAYA KATILDI

Arama Kurtarma, Sumo, Çoklu Mini Sumo, Çizgi İzleyen, Mayın Tarlası, Labirent Çözen, Çöp Toplayan Olmak Üzere Toplam 8 Kategoride düzenlenen yarışlara ilgi yoğun oldu. Katılımcılar Arasında Birçok Teknik Üniversite, Devlet Üniversitesi, Özel Üniversiteler, Özel Kolejler, Teknik Ve Endüstri Meslek Liseleri Ve Robot Toplulukları, Bireysel Robot Tutkunları yer aldı. Balıkesir Bilim Ve Sanat Merkezinin, ülkedeki önde gelen Teknik Üniversitelerinin de yer aldığı Robot Takımları, devlet ve özel üniversitelerinin ve özel Robot Tutkunları arasından sıyrılarak başarıyı elde etmeleri büyük mutluluk yaşattı.

BAŞARIYA ATILAN ADIMLAR

Mini Sumo’da 4 öğrenci, Labirent Çözen’de 2 öğrenci, Mayın Tarlasında 3 Öğrenci, Çizgi İzleyende 3 Öğrenci İle Dört Farklı Kategoride 12 öğrenci İle Katılım sağlayan BİLSEM Yarışlarda Mini Sumo Kategorisinde “Sumotori” İsimli Robot Takımı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin “Kku Mekatronik” İsimli Robotlarını Eleyerek Çeyrek Finale Yükseldi. Çeyrek Finalde Ankara Sanayi Odası Teknik Koleji (ASO) Robot Takımı “Kumpas” Adlı Robotuyla Karşılaşan Robotu Yenmeyi başararak finale yükseldi. Organizasyonun kapanış töreninden önce “Veni Vidi Vici”  Adlı Robot Takımı İle Final Maçını yaptı ve ikinciliği elde etti. Final Maçları, kapanış töreninden önce Robot Tutkunlarının önünde yapıldı. Üniversite düzeyinde eğitim alan kişilerin yanında öğrencilerin sahneye çıkarak ödüllerini almaları öğrenciler için ayrı bir mutluluk oldu. Mayın Tarlası Kategorisinde “Miner” Adlı Robot en iyi zamanlamayı yaparak güçlü rakiplerini geride bıraktı ve üçüncülük ödülünü kazandı. Öğrenciler Ödülleri Uluslararası ODTÜ Robot Günleri Akademik Danışmanı Doç. Dr. E. İlhan Konukseven Ve Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 2015 Koordinatörünün elinden aldılar.

BİLSEM’in Katıldığı Kategoriler Ve Robot İsimleri şöyle;

Cizgi İzleyen Kategorisinde : Sketelon, Bilsem Liner Ve Eq07

Mayın Tarlası Kategosinde :  Miner  Ve Rektmate

Labirent Çözen: F084 Ve Pan

Mini Çoklu Sumo: Sumotori

HABER:KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.