Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞARIYI ARTIRACAK KONU ANLATIMLARI  HAZIR

BAŞARIYI ARTIRACAK KONU ANLATIMLARI  HAZIR
02 Mart 2015 - 0:05

Genel

8’nci sınıflarda 5 Bin252 ve 12’nci sınıflara Bin 615 öğrenciye Çiğdem Batubey Ortaokulu’nda kitap dağıtımı yapıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığınca Örgün ve yaygın eğitimi destekleme kurslarına katılan öğrencilere akademik başarılarını attırmak için konu anlatımlı kitap dağıtımları yapıldı.

Çiğdem Batubey Ortaokulu’nda düzenlenen ve  Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay ve eğitimcilerin yanında kitap dağıtımında öğrencilerde yer aldı.

Örgün ve Yaygın eğitimi destekleme kurslarındaki başarının arttırılması için sınava girecek 12’nci ve 8’nci sınıf öğrencileri soru bankası ve konu anlatımlı kitaplarla çalışacak.2014 ve 2015 Eğitim Öğretim yılının 1’nci döneminde 137 Okulda bin128 kurs açıldığı ve 20 bin 22 öğrenciye kurs verildiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, ‘’ Balıkesir İl Genelinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Haftasonu kurslarında yüzde 25lere tekabül eden öğrencilerimiz eğitimlerini alıyorlar. Bu kurslarda öğrencilerimizin Soru Bankalarına ihtiyacı var. Bu noktada Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’a ,Genel Sekreter Osman Yenidoğan’a eğitim camiası adına teşekkür ediyor ve Eğitim camiasına desteğin devamını istiyoruz’’ dedi.

Belediyeler tarafından ‘Okullar Hayat Olsun ’projesi imzalandıktan sonra okul bahçelerinin düzenlenerek, öğrencilerin ve halkın rahatça gelip oturabilecekleri, eğlenebilecekleri ortamlara dönüşmesi için yapılan çalışmalar olduğu gibi Okul Bahçelerind4e parke taşı döşeme, peyzaj çalışmaları ve uygun bulunan alanlara fidan ve süs bitkileri dikimlerinin yapıldığı belirtildi. Çocukların oyun oynayabilecekleri oyun çizgileri ile satranç oyun alanları yapılarak tırmanma ipleri oluşturuldu. Okul çevrelerinde banklar konularak vatandaşların oturabileceği alanlar yaratıldı ve temiz bir çevre oluşturma adına çöp kovaları yerleştirildi. İhtiyaç olan okullarda iç ve dış cephe çalışmaları gerçekleştirilerek düzenlemeler yapıldı. HABER: FATMA KARA

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.