Balıkesir Merhaba Gazetesi

BASİAD; GMKA Destekli Projesi İle İşletmelere Değer Kattı

BASİAD; GMKA Destekli Projesi İle İşletmelere Değer Kattı
31 Mayıs 2022 - 12:03

BASİAD; GMKA Destekli Projesi İle İşletmelere Değer Kattı

 

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği; Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile protokol imzaladı. Uygulamaya konan “İşletmelerde Değer Artışı” adlı projesini tamamladı.

 

 Firmaların Hangi Alanda Desteğe İhtiyacı Var Tespit Edildi

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği 24 aydan bu yana sürdürdüğü GMKA destekli projesi ile Balıkesir firmalarına değer kattı. BASİAD Üye işletmeleri arasında gerçekleştirdiği bir anket çalışması ile işletmelerin hangi alanlarda destek alma taleplerinin olduğunu tespit etti. Gerçekleştirilen tespit sonrası Balıkesir’de 10 İşletmeye “Aile Anayasası Yazımı ve Nesiller Arası Yönetim Sisteminin Kurulması”, 15 İşletmeye “İşletmelerde Kurum Kültürü”, 15 İşletmeye  “Dijitalleşme Yol Haritalarının Yazılarak Teslimi”, 15 İşletmeye “İletişim Stratejilerinin Yazılarak Teslimi” modüllerini içeren bir proje geliştirerek Güney Marmara Kalkınma Ajansına destek için sundu.

Projenin GMKA tarafından desteklenmesine karar verilmesinin ardından 1 Haziran 2020 tarihinde 24 ay süre ile Balıkesir’de uygulanacak proje için düğmeye basıldı. Proje modüllerinden ilki şirketlerin sürdürülebilirlik adına giderek eksikliğini fazlası ile hissetmeye başladığı aile anayasasının yazılması ve nesiller arası yönetişim sisteminin kurulması. Projeye katılan BASİAD Üyesi 10 Balıkesir firması “Aile Anayasası” çalışmalarını tamamlayarak sürecin sonunda anayasalarına kavuştular.

Projenin İlk Modülü Aile Anayasası Çalışmaları

BASİAD’ın gerçekleştirmekte olduğu projenin ilk modüllerinden olan; Aile Anayasası çalışmalarına;

BEKKİLER METAL A.Ş. /BEKSAN A.Ş.,KÜÇÜK ÇİFTLİK TOHUMCULUK LTD. ŞTİ. ,ÇELMAK TARIM MAKİNALARI LTD. ŞTİ. ,BAYKAN MOBİLYA SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. ,SANELPAN ELEKTRİK PANO SANAYİ A.Ş..KÖSE İNŞAAT A.Ş ,ERDOĞANLAR MAKİNA SANAYİ,SAVAŞLAR TESİSAT SANAYİ LTD. ŞTİ. ,DOĞAN MAKİNA ,ERCAN TAŞ OCAĞI İŞLETMELERİ TİCARET SANAYİ LTD. ŞTİ.  Tüm aile bireylerinin katılımı ile işyerlerinde gerçekleştirilen fiili çalışmalar sonucu Aile Anayasalarına kavuştular.

Ümit Baysal “Amacımız Değer Katmak”

Kurum Kültürü, Dijitalleşme ve İletişim modülleri büyük bölümü işletmelerin merkezlerinde yürütülen çalışmalar ile her bir modülde 15 firma yer almak üzere tamamlanmıştır. Dijitalleşme kapsamında 29-30 Mart 2022 tarihlerinde çalıştay ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi. 24 ayın sonunda aile anayasalarının teslimi sonrasında kurum kültürü, dijitalleşme yol haritası ve iletişim stratejileri Balıkesirli işletmelere teslim edildi. Değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulunan BASİAD Başkanı Ümit Baysal gerçekleştirdikleri projenin Balıkesir firmalarına önemli kazanımlar yaptığını belirterek amacımız işletmelere değer katmaktır. Projemiz çok başarı oldu ve sürdürülebilirliğini sağladık. Projenin devamı niteliğinde yeni çalışmalarımıza başlayacağız, yeni dönemde üretmeye devam ettiğimiz projelerimiz ile değer üretmeye devam edeceğiz dedi. HABER: NURSİMA AKYÜREK

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.