Balıkesir Merhaba Gazetesi

BASINDAN İKİ KİŞİ KULÜBE KAYBETTİRDİ

BASINDAN İKİ KİŞİ KULÜBE KAYBETTİRDİ
18 Eylül 2014 - 0:00

Genel

Balıkesirspor As Başkanı İsa Tamer Çelik, ‘Balıkesirspor takım olarak iyi yolda. Hazırlık maçlarında sıkıntılar yaşadık. Takım daha da iyi olacak. Taraftarımız da, Balkes sevdalıları da bize güvensin. Yönetim olarak kısıtlı imkânlarla mütevazı bir takım kurduk” dedi.

10

 

Balıkesirspor As Başkanı İsa Tamer Çelik,  “Balıkesir’de biz mütevazı olmaya çalışıyoruz.  Stat içindeki pano reklam ihalesi ile ilgili olarak halen  benim gönlüm kırık. Yerel basın camiasından iki arkadaş ihaleye girdi, yasal olarak buna hakları var elbette. Ama nihayetinde Balıkesirspor buradan müthiş bir yara aldı. Sonuçta bu kulüp hepimizin ortak değeri, elde edinilen tüm kazanımlar bu şehrin ortak değeri. Gönlüm kırık bu nedenle yüzlerine bakmıyorum” diyerek Balıkesirspor adına üzüntüsünü dile getirdi.

Maddi manevi bu takım geçen yıl olduğu gibi takım olmayı başardığı andan itibaren kazananları daha çok olacak diyen As Başkan Çelik, “Düşünün..  Bugün 3 büyükler 290 milyon lira para harcamış, bunlar önemli rakamlar. Bizim o kadar paramız yok.  Federasyon, seyirci ve reklam gelirimiz var. Kulübün kazancı bunlar. Öte yandan reklam gelirleri konusunda söylenecek çok şey var. Biliyorsunuz ilk 500’e giren firmalar var.  Onların yanında ilçelerde dâhil herkes şehrin takımına sahip çıkmalı. Uluslararası platforma taşınacak olan bir yer burası artık. Reklam versinler ve takıma sahip çıksınlar istiyorum. Bu takım bu şehrin, hepimizin takımı. Reklam geliri ile ilgili olarak Balıkesir’de maalesef duyarsız kalınıyor anlamakta zorluk çekiyorum. Bu şehirde ilk 500de 8-10 firmamız var. İkinci 500’de Yine 8-10 firmamız var. İlçeler dâhil herkesin sahip çıkması lazım. Bir yandan uluslararası ve ulusal markamız yok diyorsunuz; Türkiye liglerini düşünün, artık dünya izliyor. Reklam verme yolu ile hem takıma sahip çıkma, hem de markanızı tanıtma şansınız var. Markanızı uluslararası platforma taşıma adına yüz binlere ulaşmanın daha iyi bir yolu var mı? Futbol ve Süper lig bu imkânı sağlama açısından müthiş bir fırsat. Önümüzdeki sene inşallah daha güzel bir şekilde bunu görmüş olacağız.

BALIKESİRSPOR’A, TARAFTARA ZARAR VERDİLER

İsa Tamer Çelik, “Balıkesir’de biz mütevazı olmaya çalışıyoruz. Stat içindeki pano reklam ihalesi ile ilgili olarak Hala benim gönlüm kırık. Yerel Basın camiasından iki arkadaş ihaleye girdi, Yasal olarak buna hakları var elbette. Ama nihayetinde Balıkesirspor buradan Müthiş bir yara aldı. Sonuçta Balıkesirspor hepimizin ortak değeri, kulüp olarak edinilen tüm kazanımlar bu şehrin ortak değeri. Gönlüm kırık bu yüzden yüzlerine bakmıyorum” diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Biz sırf bu yüzden uğradığımız kaybı telafi etmek için bilet fiyatlarını normal piyasa koşullarından farklı olarak yükseltmek zorunda kaldık.

SERYİRCİ KONUSUNDAKİ EKSİKLİĞİN NEDENLERİ VAR…

“Seyirci konusunda yaşanan eksikliğin birçok nedeni var. Örneğin passolig uygulamasına alışkın olmayan taraftarlarımızın birçoğu İlk maçta geriye döndü. İnternetten bilet satılamadı. Yapı çöktü. Sıcak bilet satılamadı. Neymiş internetten girecekmişiz alacakmışız. Türkiye’nin altyapısı Balıkesir’de buna müsait değil ki Ankara gibi büyük illerde bu mümkün olabilir ama Balıkesir’de olmaz. Olmadı işte. Vefakâr taraftarımız da her şeyin farkında. Kulübün bir federasyon bir de şehirden gelen geliri var. İlginçtir zorlayarak gidiyoruz. Yönetim olarak reklam için sahaya henüz çıkamadık.  Stat reklamlarını yüksek rakamlarla aldık. Neredeyse geçen yılın 6 katı rakamlarla aldık ihaleyi. Duyarlı arkadaşlara telefon ediyor, reklam portföyümüzü genişletmek istiyoruz. Buradan elde ettiğimiz gelirler artmaya başlayınca yönetim kurulu olarak bilet fiyatlarını da aşağılara çekebiliriz. Onunla ilgili çalışmada yapılabilir. Süper Lig’deyiz ama şehir farkında değil beni asıl üzen konulardan biri bu. Balıkesirspor için izlemeye gelen yerel basında takım kazandığında sevindiği kadar destek olsa ve köstek olmasa daha iyi olurdu.

‘İHALEDEKİ SÜREÇ’TE BALKES VE BİZCE TARAFTAR ZARAR GÖRDÜ’

Atatürk Stadyumu’nda bulunan reklam panolarının 1 yıllığına kiralanması ihalesi 750 bin TL bedelle Balıkesirspor İktisadi İşletmesi’ne kaldı. Kalmasına kaldı ama birçok kırıklığı yaratan, taraftara ve Balkes’e yapılan haksızlık diye düşünülebilecek bir durumu da gözler önüne serdi. Geçtiğimiz yıl 120 bin TL’ye ihalenin tek katılımcısı olan Fırıntaş A.Ş. tarafından alınan ve işletme hakkı Balıkesirspor’a devredilen ihaleye Politika Gazetecilik Matbaacılık Tic. Ltd. Şti, Balıkesirspor İktisadi İşletmesi ve İstanbul’dan Med Reklam Medya Tanıtım Ltd. Şti’nin temsilcileri katıldılar. 120 bin TL muhammen bedel ile açılan ihalede İstanbullu firma Med Reklam Medya Tanıtım Ltd. Şti’nin temsilcisi 600 bin TL’de çekildiğini açıklarken, Politika Gazetecilik Matbaacılık Tic. Ltd. Şti. firması son olarak 738 bin TL teklifini sundu. Balıkesirspor İktisadi İşletmesi olarak ihaleye iştirak eden Yönetim Kurulu üyeleri son olarak 750 bin TL teklifi sununca Politika Gazetecilik Matbaacılık Tic. Ltd. Şti. firması temsilcileri ihaleden çekildiklerini açıklamışlardı.

HABER: FATMA KARA

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.