Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Bahçavan ‘Yatırımlarımız Tarihe Geçiyor’

Başkan Bahçavan ‘Yatırımlarımız Tarihe Geçiyor’
22 Şubat 2022 - 20:03

Başkan Bahçavan ‘Yatırımlarımız Tarihe Geçiyor’

 

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan geçtiğimiz yılın yatırımlar açısından çok verimli bir yıl olduğunu söyledi. Başkan Bahçavan; “İlçemizin geçmiş tarihine baktığımızda tarihinin toplam yatırımlarından fazla yatırımlar elhamdülillah bizim dönemimizde yapılıyor”dedi.

 

“Onlarca Projeye İmza Attık”

 

Bahçavan, “İlçemizin vizyonunu attıracak onlarca projeye imza attık diyerek,bir taraftan Organize Sanayi Bölgesi, 2. Güneş Enerji Santrali, Doğalgaz yatırımları, Fiber internet altyapı yatırımı, Bebek ve Çocuk Kütüphanemiz, Kapalı Spor Salonu, şehir girişi refüj ve kavşak düzenleme çalışmaları, genel çevre düzenlemeleri, 3. Etap TOKİ, yeni okullar, dinlenme ve yeşil alanları, parkların yapılması, alt yapı, yol çalışmalarının yapımı yaparken, bir taraftan da gençlerimiz ve çocuklarımıza yönelik projeler ve sosyal aktiviteler ile çalışmalarımızı ilk günkü aşkla sürdürüyoruz.”dedi.

‘Firmalar yatırım için sırada bekliyorlar’

 

Başkan Bahçavan “Bu yola çıkarken hayalini kurduğumuz ve seçim beyannamemize yazdığımız projelerimizi bir bir gerçekleştirmek bizim İlçemize ve milletimize olan sevdamızı ve çalışma azmimizi arttırıyor.” Dedi .Dursunbey’de yapımı tamamlanan Organize Sanayi Bölgesinin Dursunbey için bir milat olacağını vurgulayan Başkan Bahçavan,  2022’den fabrikaların bacasının tütmeye başlaması ile İlçenin yıldızının parlayacağını belirtti. Başkan Bahçavan; “geçtiğimiz yıl tamamladığımız OSB Altyapı çalışmaları sonrası bazı fabrikalar inşaat çalışmalarına başlayarak, ilk yatırım hamlelerini gerçekleştirdiler. Buda 2021’in Dursunbey tarihi açısından not edilecek bir tarih olduğu anlamına geliyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda Dursunbey cazibe merkezi haline gelecek, İlçemiz gelişen sanayisi ile büyüyecektir. Şimdiden 37 fabrikaya tahsis gerçekleştirerek %100 doluluğa ulaşan OSB’mizin genişleme çalışmalarını konuşur hale geldik. Sırada bekleyen 25 yatırımcıya da inşallah genişleme sahamızdan tahsisler gerçekleştireceğiz” dedi.

“Hizmetlere Ara Vermiyoruz”

 

2022 yılında da hizmetlere ara vermeden devam edeceklerini vurgulayan Başkan Bahçavan; “2022 yılında aynı şekilde aynı hızla daha da hızlı bir ivmeyle, Dursunbey insanının hizmetlerle karşılaşması noktasında çalışmalarımız canla başla devam edecek. İnşallah 2022’de ilçemiz merkezinin en büyük ihtiyacı olan kapalı pazar yeri ile ilgili projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Ayrıca OSB’miz ile birlikte daha da artacak olan konut ihtiyacını karşılayabilmek amacı ile 4. Etap TOKİ için çalışmalarımızı yeni yılda sürdüreceğiz. Bizlere bu yatırımları yaparken her daim destek olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, Balıkesir Milletvekillerimize, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.Nursima Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.