Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Bahçavan’dan öğrencilere sürpriz

Başkan Bahçavan’dan öğrencilere sürpriz
11 Eylül 2014 - 0:04

Genel

Başkan Bahçavan’dan öğrencilere sürpriz

Yeni eğitim-öğretim dönemi dolayısı ile Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ana sınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine hediyelerle sürpriz yaptı. Minikler, Başkan Bahçavan’a; ‘başkan amca!’ diye seslenerek teşekkür etti.

06

 

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan okula yeni başlayan ana sınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine kırtasiye seti hediye etti. Çocukların eğitimine verdikleri öneme vurgu yapan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, okulların açılması ile birlikte bu sürprizle çocukları sevindirdi. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının birinci sınıflar ve ana sınıflar için bir hafta önce başlaması sebebi ile İlçe merkezi ve okul bulunan mahallelerde tüm öğrencilere kırtasiye seti hediye eden Başkan Bahçavan, Üç Eylül İlkokulunda gerçekleştirilen programa katıldı. Anasınıfı öğrencilerine en çok ihtiyaç duyulan yapboz seti ve oyun hamuru seti, 1. sınıf öğrencilerine ise Boya ve kırtasiye seti hediye etti. Kırtasiye setleri bu hafta ve önümüzdeki hafta içerisinde İlçede bulunan bütün ilkokullarda dağıtılacağı bildirildi.

 

ÇOCUKLARI BİRBİRİ İLE KIYASLAMAYIN

Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir de bu etkinlik sırasında yaptığı konuşmasında “Çocuklarımız geleceğin cumhurbaşkanları, başbakanları, doktorları, öğretmenleri, belediye başkanlarını olacak” dedi. Çocukların hayatındaki ikinci dönüm noktasının okula başladıkları ilk günün olduğunu hatırlatan Gökdemir, velilere yaşadıkları heyecanın her daim sürdürmeleri ve onların takipçisi olmasını istedi. Velilere çocukları asla bir başka öğrenci ile kıyaslanmamsı gerektiğini söyleyen Gökdemir, bu hususta velileri uyardı. Gökdemir ayrıca “2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk günü olması sebebi ile daha önce birçok alanda ince ve nazik düşüncelerini gördüğümüz ve takdir ile izlediğimiz belediye başkanımız ve değerli ekibine bu çalışması sebebiyle teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

44 YIL ÖNCE BU OKULDA

Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir’in ardından söz alan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Bahçavan “ İnsanların hayatlarında unutamadıkları önemli günlerden birisi de İlköğretime başladığı günlerdir. Bu kardeşinizde 44 yıl önce bu okulda bugün eğitime başlamıştı. Benim için bu unutulmaz günlerden bir tanesi idi. Bu hatıraların içerisine bizler de çocuklarımız da unutmasınlar, geleceğin büyükleri unutmasınlar diye küçük bir hediye ile katkıda bulunalım istedik. Yeni eğitim ve öğretim yılının başarılı bir şekilde geçmesini temenni ediyorum” dedi. HABER: KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.