Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞKAN BAYTAR ‘İVRİNDİ DEĞİŞİYOR’

BAŞKAN BAYTAR ‘İVRİNDİ DEĞİŞİYOR’
23 Mayıs 2015 - 0:02

Genel

İvrindi Kuzusunun maketi ile İlçenin İvrindi Kuzusunun tanıtımı da sağlanmış oluyor.
İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, ilçenin markalaşması adına atılan adımlar kapsamında yörenin ürünlerinin hem tanıtımının sağlandığını, hem de satışının yapılarak İvrindi ekonomisinin hareketlenmesine etki edilmiş olacağını söyledi. Yapılan mahalle çalışmalarına da değinen Başkan Baytar, parke taş döşemelerinin hızla yürütüldüğünü ve mahallelerde hayırların yoğun olduğu bir döneme girildiğini belirtti.
Geçtiğimiz haftalarda Edremit güzergâhında bulunan ve İvrindi ilçesinin girişine koyulan İvrindi Kuzusu maketi, yoldan geçen yolcular tarafından da beğeni ile bakılıyor. İvrindi hakkında görsel kullanılarak bilgi verilmiş oluyor. Pek çok büyükşehirlerde karşılaştığımız bölgeye has zeytin, köfte, mobilya v.b  görsel maketler o yöreye has ürünlerle öne çıkıyor.İvrindi Kuzusunun maketi ile İlçenin İvrindi Kuzusunun tanıtımı da sağlanmış oluyor.
OYUN GRUPLARI ÇOCUKLARIN NEŞESİ OLDU
İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar İvrindi’de 64 mahalleye oyun grupları konulduğunu be bir mahallenin kaldığını söyledi. Çöp Konteynerlerimizi dağıttık. Düzenli olarak çöpler alınıyor.40 bin metrekare taş ihalesi yaptık. Aşevi ihtiyacı var üzerlerini kapatarak yeni mahallede bu hizmetlerimizi de gerçekleştirmiş olacağız.’ dedi.
YENİ PROJELERLE YENİ HİMETLER
560 araçlık otopark ve üzerine 50 yataklı bir otel yapımını düşündüklerini de ifade eden Başkan Baytar okulların kapanması ile bu projeye de başlayacaklarını söyledi. Belediye oteli olacağını ve merkezde sıkıntı yaratan araç trafiğini de bu sayede rahatlatacaklarını bildirdi.2014 Mart ayı sonrasında 2015’e de yansıyacak hizmetleri kırsalımıza götürüyoruz. Döşemeler tamamlanıyor mahallelere taşlar gönderildi. Toz çamur olmayacak. Köyümüzün durumuna göre de çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz. Çoğu ilçemizde olmayan yağmur hayırlarımız var ve hafta sonları hayırlarımız gerçekleştiriliyor. Bir günde 3 yağmur hayırı yapılıyor yağmurun çok yağması halinde de şükür hayırları ile yine hayırlar sürüyor. ÖZEL HABER KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.