Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan çalışıyor vatandaş seviniyor

Başkan çalışıyor vatandaş seviniyor
27 Aralık 2014 - 0:03

Genel

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve ekibi dur durak bilmeden canla başla çalışmalarını sürdürüyor. İsmail Cankul Kayaeli ve Kayacık mahallerinde ziyaretlerde bulundu. Vatandaşlarla sohbet edip isteklerini sordu.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Başkan Yardımcıları Feyzullah Uygur, Zeki Konuk, Sosyal İşler müdürü Veli Şahin Beyaz Masa personelleri Halk günü Mahalle gezileri kapsamında Kayaeli ve Kayacıklar taşra Mahallerini ziyaret etti.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul yaptığı konuşmada, Sizler bizi bu koltuğa oturmak için seçmediniz. Ben ve ekibimle birlikte Pazartesi, Salı, ve Cuma günleri birlikte dolaşmadığımız mahallelerimiz kalmayacak dedi. Cankul “2 ayda bir yine sizlerle birlikte olacağız. Yapılmakta olan ve yapılamayan işleri yine burada konuşacağız. Sizler varsanız biz varız. Bizim felsefemiz şu durmak yok yola devam” diye konuştu.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN SOSYAL MARKET KURUYORUZ

Kepsut Belediyesi’nin muhtaç ailelere gıda, market yardımında bulunacağını ifade eden Başkan Cankul, muhtarların ve beyaz masanın belirleyeceği muhtaç ailelere Belediye olarak kuru gıda ve market yardımında bulunacağız dedi. YENİYILDA YAŞLI BAKIM EVLERİ HİZMETE GİRECEK Cankul, sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmete devam ettiklerini söylerken vatandaşın ihtiyaç duyduğunda devleti yanında bulacağını da belirtti. Yaşlı bakım evleri yapacaklarının müjdesini veren Başkan Cankul “Dereli mahallemizde mülkiyeti Belediyemize ait binanın bakım ve onarımına başladık. İnşallah yılbaşından sonra buranın tadilatını da bitirerek, mahallerimizde bulunan yaşlı, sosyal güvencesi olmayan bakıma muhtaç vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. “BELEDİYE SAĞLIK HİZMETİ İÇİN ALO 153 DEMENİZ YETERLİ”

Yılbaşından itibaren yeni bir projenin startını verdiklerini vurgulayan Başkan İsmail Cankul “Yerinde sağlık hizmetleri projemizi hayata geçiriyoruz. Belediye olarak kendi personelimizle sağlık hizmeti vermeye başlıyoruz. Zaten aile hekimleriniz geliyor 15 günde, ayda bir geliyorlar. Muayenelerinizi yapıyorlar, bir rahatsızlığınız olduğunda ilçeye geliyorsunuz. Aile hekimlerimizle yapacağımız toplantılardan sonra, hangi hastamızın ilacı bitmişse o ilaçları getireceğiz. Bunun yanında bu projemizle hastalarımızı il dışı veya Balıkesir’de ki fakülte, veya hastanelere getirip götüreceğiz. Tedavi edilecek hastalarımız bize bilgilerini verirlerse beyaz masada görevli arkadaşlarımız onlara yardımcı olacaklar. Randevu alınacaksa alacaklar, iğneleri yapılacaksa onları yaptıracaklar dedi.HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.