Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞKAN CANKUL’YOLDA KALMIŞLARIN YANINDAYIZ’

BAŞKAN CANKUL’YOLDA KALMIŞLARIN YANINDAYIZ’
20 Şubat 2015 - 0:12

Genel

Kepsut Belediye ekipleri, yollarda bekleyen sürücü ve yolculara kumanya dağıttı.  Kar yağışı, tipi ve zemindeki buzlanma nedeniyle yollardaki çalışmaların sürdüğünü belirten Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, kar nedeni ile kapanan mahalle yollarını açma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Yolda kalan araçlar için kumanya dağıtımı yaptıklarını bildirdi.
Kepsut Belediyesi ekipleri kendileri ile birlikte AFAD ekiplerinin de çalışmalara katıldığını belirtiyor. Konuyla ilgili olarak Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul  ‘vatandaşlarımız nerede olursa olsun yolda, karda, evde, ihtiyaç duydukları her yerde sosyal belediyecilik gereği ni yerine getiriyoruz. Onların yanında olmak ve halkı mutlu etmek bizimde mutluluğumuza vesile oluyor’ dedi. Öte yandan Etkisini sürdüren kar yağışı ve fırtına, Balıkesir merkez ile bazı ilçelerinde ulaşımda aksamalara yol açıyor.

Özellikle sabaha kadar etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde 392 mahalle yolunun ulaşıma kapandığı belirtiliyor. Büyükşehir ve ilçe belediye ekiplerinin düzenli olarak yürüttüğü yol açma çalışmaları için yoğun çaba sarf ediyor. Balıkesir’i Kütahya’ya bağlayan Kepsut-Dursunbey güzergahı ile Soma’ya bağlayan Savaştepe karayolunda ise halen ulaşım sağlanamıyor.

Kepsut-Dursunbey karayolunda tipi, karayolları ve belediye ekiplerine zor anlar yaşatıyor. Açılan bölümler, tipi nedeniyle kısa sürede tekrar karla kaplanıyor. Rampalarda biriken kar ve zeminin buzlu olması nedeniyle Kepsut-Dursunbey karayolunun 8. Kilometresinde ise araçların geçişine izin verilmedi. Bu nedenle çeşitli, bölgelerde  zaman zaman araç kuyrukları oluşuyor. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.