Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Cengiz Halk İçin Halkın İçinde

Başkan Cengiz Halk İçin Halkın İçinde
18 Ağustos 2022 - 14:32

Başkan Cengiz Halk İçin Halkın İçinde

 

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ilçede rutin olarak yürüttüğü halk ziyaretleri kapsamında esnaf, STK’lar ve vatandaşlarla buluşmalarını sürdürüyor. İvrindi ilçesinde yapılan çalışmaların halkın ihtiyacı doğrultusunda şekillendiğini belirten Başkan Cengiz, çalışmalar sırasında da halkın yorumlarını önemsiyor ve istişareler yapıyor.

 

Esnaf ve Vatandaşlarla İstişare

İvrindi Belediye Başkanı Başkan Yusuf Cengiz “ Halk ile bütün olmayı, onlar ile konuşmayı ve sorunlarını ikinci ağızdan değil birebir duymayı seviyorum. Gerçekleştirilen hayır yemekleri, düğünler, eğlenceler, asker uğurlamaları gibi etkinliklerde bulunmaya özen gösteriyorum. Bugün de namaz çıkışı İlçe Başkanımız Muharrem Akçal ile birlikte küçük bir esnaf ziyareti gerçekleştirelim istedik.”dedi.

“Ortak Akla Önem Veriyoruz”

Halkımızın memnuniyeti, şikayetlerini, bize iletmek istediklerini birebir duyalım istedik diyen Başkan Cengiz, “ Bunu sadece birgün değil her fırsatta yapma gayretinde oluyoruz. Çünkü yaptığımız projeleri, yürüttüğümüz çalışmaları halkımız, İvrindimiz için yapıyoruz. Onlar bu çalışmalardan ne denli memnun, ek talepleri nelerdir birebir duymak ve ‘ Bu böyle daha iyi olmaz mıydı?’ fikrini almak istiyoruz. Çünkü güzel ilçemizi birlikte atacağımız adımlar ve yapacağımız istişareler ile yönetip, hak ettiği hizmete kavuşturacağız. İlçe halkımızla birlikte ortak akla önem veriyoruz.

 

 

“ Memnuniyet Bizide Motive Ediyor”

Başkan Cengiz “ Milletvekillerimizin destekleri,  Büyükşehir Belediyemiz ile ortak yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde 3 yılda çok güzel işlere imza atıyoruz. Gerçekleştirilmesi hayal edilen bir çok şeyi hayata geçiriyoruz. Hayata geçirdiklerimizi vatandaşlarımız ile oturup konuştuğumuzda ‘vay be bu kadar şey mi oldu kısa sürede? ‘ şeklinde tepkiler alıyoruz. Gerçekten canla başla çalışan ekibimiz var. Bazen yetemediğimiz, iş yükünün fazla geldiği anlar oluyor ama bir şekilde onların da üstesinden geliyoruz ”şeklinde konuştu.

Yaşam Standardının Yükselmesi İçin Çaba Sarf Ediliyor

“ Özellikle İlçe merkezi için yürüttüğümüz ve bir hafta içersinde tamamlanacak altyapı ve kanalizasyon hattı yenilemesi, doğalgaz kazandırılması, otel ve çok amaçlı salon inşaatı, yarı olimpik yüzme havuzu ve gençlik merkezi projemizden vatandaşlarımız çok memnun. Kırsal mahallelerimizin yollarının asfaltlanması, tek tip aşevi projesi, halı saha ve sosyal tesisler, kilitli parke taşı temini sağlayarak halkımızın yaşam standardını yükseltecek adımlar atıyoruz. Bunlar ilçemiz için tamamen hayal iken bizler kısa sürede hayata geçiriyoruz. Bunları ekip çalışması ile başarıyoruz”

 

 

Altyapı Tamam, Sırada Doğalgaz Ve Üstyapı Var

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz,2022 yılının İvrindi için proje yılı olduğunu söyledi.Başkan Cengiz “ Başlattığımız ve bitirdiğimiz projeler için İvrindi adına 2022 yılı adeta milat diyebiliriz. Altyapı ve Kanalizasyon Hattı Yenilemesi, Doğalgaz çalışmalarımızın %100’e ulaşması ve üstyapı çalışmalarının startının verilmesi bu yılda gerçekleşecek. Halkımızın merak ettiği 3 soru var. ‘Altyapı ne zaman bitecek, eksik olan yerlere ne zaman doğalgaz ulaşacak, üstyapı ne zaman başlayacak. Bu soruların cevaplarını vatandaşlarımız ile bir araya geldiğimizde veriyoruz.”

“Ekiplerimiz Çalışmaları Kısa Sürede Tamamlama Gayretinde”

“Altyapı kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarımızın ihale süresi 540 gündü. Yani 2022 Kasım itibari ile tamamlanması hedefleniyordu. Geçen yıl pandemi dolayısıyla çalışmalara 2 ay geç başlanıldı. Ama ihaleyi alan Methaş Mühendislik firması çalışanlarının üstün başarısı ve koordineli çalışması ile Kasım ayında tamamlanması gereken çalışmalar Ağustos ayı içerisinde tamamlanacak. Kanalizasyon, yağmursuyu, İçmesuyu ve evsel bağlantı çalışmaları %100 tamamlandı. Ufak rötuşlar kaldı ve bir hafta içinde tüm çalışmalarda sona ulaşmış olacağız.”

 

 

“Halkımız Bu Kış Konforla Tanışacak”

“Doğalgazda ilçemizde %80 aşamasındayız. 2 yıl gibi bir sürede bu seviyelere ulaştık. %20’lik kısım için de Aksa Doğalgaz Genel Müdürümüz, Bölge Müdürümüz, İl ve ilçe yetkililerimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu kış tüm ilçe merkezimizi doğalgaz konforu ile buluşturacağız. Üstyapı için Büyükşehir Belediyemiz ile ortak bir çalışma yürüteceğiz. Önceki hafta Büyükşehir Başkanvekilimiz Yasin Sagay, İlgili Daire Başkanlarımız ile toplantı gerçekleştirdik.”

“Sabrın Sonunda Güzel Oldu Denilecek Çalışmalarımız Var”

“ Yürütülen çalışmaları ve ilerleyen süreçte yürüteceklerimizi ele aldık. Eylül ayı içerisinde ilçemiz ana giriş kavşağından başlamak üzere üstyapı yenileme çalışmalarının startını vereceğiz. Hava şartları ve sıcaklık değerleri elverdiği müddetçe ana arterlerde sıcak asfalt çalışmalarına devam edeceğiz. Bir yandan sıcak asfalt çalışması yürütülürken diğer yandan da ara sokaklarda kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına başlayacağız. Halkımız müsterih olsun iyi ki sabretmişiz çok güzel oldu diyecekleri günler yakın.” HABER: KAMİL AKYÜREK

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.