Balıkesir Merhaba Gazetesi

 Başkan Edip Uğur’a ‘farkındalık’ teşekkürü

 Başkan Edip Uğur’a ‘farkındalık’ teşekkürü
04 Kasım 2014 - 0:12

Genel

Meme kanserinde ‘farkındalık’ oluşturmak amaçlı konferansı düzenleyen ekip, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’u ziyaret etti, desteğinden dolayı Başkan Uğur’a teşekkür etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül ve Karesi Belediyeleri ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa olarak ‘Meme Kanserinde Farkındalık semineri düzenlendi.

Meme Kanserinde ‘farkındalık ayı’ olarak tüm dünyada kabul edilen ve bununla ilgili çeşitli faaliyetler düzenlenen etkinlikler Balıkesir’de de yapıldı. Bu kapsamda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığında görevli Dr. Sabriye Aksoy, beraberinde Karesi Belediyesi Sağlık İşleri’nde görevli Veteriner Hekim Ayça Akgaga ve Hediye Namlı olduğu halde Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’u makamında ziyaret etti.

Dr. Sabriye Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’a Meme Kanseri ile farkındalık mücadelesinin tüm dünyada ortak kullanılan renk dili olan pembe kurdele taktı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, bu farkındalık çalışmasıyla ilgili düzenlenen etkinlik ve diğer çalışmalarından dolayı Dr. Sabriye Aksoy ve beraberindekileri kutladı.

Rüzenlenen, “Meme Kanserinde Farkındalık” konulu eğitim seminerinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahit Özden katılımcılara konferans verdi. Haber merkezi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.