Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞKAN ERSOY’DAN KANDİL TEBRİĞİ

BAŞKAN ERSOY’DAN KANDİL TEBRİĞİ
03 Ocak 2015 - 0:03

Genel

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında Havranlılar’ın ve İslam Alemi’nin kandilini kutladı.

Başkan Ersoy yazılı mesajında mesajında “Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamber Efendimizin doğduğu gün olan Mevlid Kandili, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır” dedi.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, yayımladığı Mevlid Kandili mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İmanı ve sevgiyi toplumsal barışın temel taşı yapan Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin vücut bulduğu bir şahsiyettir. O’nun hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü mesajlar ve güzel örnekler vardır. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin başta şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.Bu vesileyle başta Havranlıların, milletimizin ve İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni en içten duygularımla tebrik ediyor, esenlikler diliyorum.” HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.