Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Güder Balıkesir’den Gelen Misafirleri Tarihi Mekanlarda Ağırladı

Başkan Güder Balıkesir’den Gelen Misafirleri Tarihi Mekanlarda Ağırladı
01 Eylül 2021 - 10:16

Başkan Güder Balıkesir’den Gelen Misafirleri Tarihi Mekanlarda Ağırladı

Bir takım gezi ve incelemelerde bulunmak için Malatya’ya gelen AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı ve Balıkesir Karesi İlçe Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i makamında ziyaret ettiler.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, gezi ve incelemelerde bulunmak için Malatya’ya gelen AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı ve Balıkesir Karesi İlçe Belediye Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ve beraberindeki heyeti makamında konuk etti. Battalgazi’de hayata geçirilen yatırımlar hakkında konuklar kısa bilgiler veren Başkan Güder, yapımı devam eden yatırımlarla ilgili görüş alışverişinde bulundular. Ziyaretin ardından Başkan Güder, konuklara Medeniyetin Kalbi Battalgazi’deki tarihi mekanları gezdirdi. Malatya’ya ve ayrıca özellikle Battalgazi ilçesine hayranlığını dile getiren Milletvekili Subaşı ve Başkan Orkan, misafirperverliğinden dolayı Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini iletti.

“Konuklarımız, Battalgazi’deki hizmetlere hayran kaldılar”

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Balıkesir Milletvekilimiz, belediye başkanımız, ilçe teşkilat başkanımız ve beraberindeki heyetin bu güzel ziyaret bizleri çok mutlu etti. Malatya’mızda ve Battalgazi’mizde yapılan projeler ile ilgili ayrıca fikir alışverişinde bulunduk. Konuklarımız, Medeniyetin Kalbi Battalgazi’mizi gezip gördüklerinde çok güzel hizmetlerin yapıldığını ve tarihi eserlerin ayağa kaldırıldığını bizlerle paylaştılar. Battalgazi’ye kazandırılan hizmet ve yatırımların takdire şayan olduğunu ifade ettiler. Devir aldığımız hizmet bayrağını daha yukarılara taşımak için çabalıyoruz. Daha yaşanabilir bir Battalgazi’yi güzel yarınlara hazırlamak için gece gündüz çalışacağız. Battalgazi’de durmak yok, hizmete devam sloganıyla hareket ediyoruz. Bizlerde başka illere sürekli geziler düzenliyoruz. Bu gezimizin başına Balıkesir’imizi koyacağız. Ben tekrardan değerli konuklarımıza nazik ziyaretlerinden ötürü ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Battalgazi hizmette şaha kalkmış”

Bu ilçede yaşayan vatandaşlar çok ama çok şanslı. Boşuna medeniyetin göbeği söylenmemiş. Hakikaten Battalgazi Medeniyetin Kalbi konumunda. Osman Güder başkanımız çok güzel hizmet ve yatırımları ilçeyle buluşturmuş. Hizmette adeta şaha kalkmış. Bizim buraya gelmemizin asıl amacı, ilçemize belediye hizmet binası kazandırmak ve ayrıca bazı projeler hakkında bilgiler almak. Türkiye’de birçok hizmet binalarına baktığımız zaman en göze çarpanı Battalgazi Belediyesidir. Battalgazi projeleri yakından inceliyoruz. Hem hizmet binasını ayrıca hem de bazı projeleri çok beğendik. Misafirperverliğinden ötürü Osman Güder başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Battalgazi’nin tarihi insanı büyülüyor”

Battalgazi’nin tarihine hayran kaldığını aktaran AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, “Öncelikle misafirperverliğinden ötürü başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Sayın başkanlarımızı hizmetlerinden dolayı kutluyoruz. Başkanımızla beraber ilçedeki tarihi yerleri gezdik. Battalgazi’nin tarihine hayran kalmamak elde değil, insanı büyülüyor. Yapılan hizmetler de mükemmel. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’i bizde turizm şehri olan ayrıca Balıkesir’imize davet ediyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.