Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Himam Gömeçli Romanlar İle Buluştu

Başkan Himam Gömeçli Romanlar İle Buluştu
06 Mart 2021 - 13:28

Başkan Himam Gömeçli Romanlar İle Buluştu

Gömeç Romanları Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Gömeç Belediyesi ile roman vatandaşlara yönelik her alanda eşitlikçi yaklaşım. Ayrıca istihdam alanları konularında görüşe sağladı.

İSTİHDAM ALANI KONUSUNU ELE ALDILAR

Gömeç Romanları Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kenan Say, Himam’ı ziyaret etti. Kenan Say’a Roman Diyalog Ağı Kapasite Geliştirme Uzmanı Sertaç Işık ve Özge Samuk’da eşlik etti. Ayrıca Gömeç’ teki Roman vatandaşların eşit şartlardan yararlanması istihdam alanı geliştirmelerine yönelik çalışmalar ile ilgili bilgi alışverişinde bulundular.

 “HERKESE EŞİT BİR YOL İZLEYECEĞİZ”

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam ziyaret sonrası açıklamada bulunarak şunları kaydetti: “En başında söylediğimiz gibi memleketimizde hiçbir ayrımcılığı kabul etmiyoruz. Bunun üzerine çıktığımız yolda herkese eşit davranmaya çalışıyoruz. Dışarıdan sürekli göç alan, gittikçe büyüyüp, gelişen ve nüfusu artan bir ilçeyiz. O yüzden hiçbir ayrım gözetmeksizin romanlarımızda dahil her şartta herkese eşit bir yol izleyeceğiz.” diyerek, ayrıca gelen misafirlere ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.