Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başarılarla Dolu Bir Yıl

Başarılarla Dolu Bir Yıl
09 Nisan 2015 - 12:35

Genel

AK Parti Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu 1 yıllık çalışmaların gerçekleştirildiği Belediye icraatlarını anlattı. Çat Kapı ziyaretler ve Balıkesir’e yaşattığı ilklerle adından söz ettiren Başkan neler söyledi…

Başkan Kafaoğlu ve  1 yıllık icraatlar

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Belediye hizmetlerinin bir yılını değerlendirdi.

Otel Basri de Balıkesir Basınıyla buluşan Altıeylül belediye başkanı Zekai Kafaoğlu belediye başkanlığına geldiği günden bu yana hizmetteki yaptıklarını anlattı.

Programa Altı eylül belediye başkan yardımcıları, personel daire başkanları, Altıeylül akparti ilçe teşkilatı yöneticileri de katıldı.

Belediye başkanlığına geldiği günden bu yana yaptıkları hizmeti değerlendiren Zekai Kafaoğlu,  Belediye başkanlığı sürecimizde katılımcı bir belediye anlayışıyla çalıştıklarını belirtti. Konuşmasına devam eden Kafaoğlu “ Mutlu insanlar şehri Altıeylül halkımıza dönük hangi projeleri yaptık Onlarla hangi zamanda bir araya geldik bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Projelerimizin merkezinde insan var, insanların mutluluğu var. Ne kadar güzel proje yaparsanız yapın o yaptığınız proje insanları mutlu etmiyorsa o projenin bir değeri yoktur.

O projenin topluma bir katkısı yoktur. Mutlaka yapılan iş ve eylemlerde insanlar mutlu olmalı ve onunla hayatı kolaylaşmalı ve hep birlikte bu toplumun bir parçası olduğunu ve belediyemiz ile beraber gelecek günlerin daha mutlu bir şekilde geçeceğini mutlaka insanlara aşılamamız lazım. Onun için katılımcı belediyeciliğe çok önem veriyoruz ve baştan beridir,  logomuzu belirlerken bile vatandaşlarımıza sorduk onların oylarıyla logomuzu belirlemiştik. Bunun yanında sık sık vatandaşlarımızın arasında olduk onların etkinliklerinde beraber olduk. Onlarla beraber belediyede buluştuk sivil toplum örgütlerinin görüşlerini aldık onlarla beraber Altıeylül’ ü yönetme gayreti içerisinde olduk. Göreve başladığımızda sosyal belediyecilik kültürel belediyecilik çevreye duyarlı belediyecilik ve hizmet belediyeciliği gibi beş çeşit belediyecilikten bahsettik, yapmış olduğumuz bütün hizmetleri de bu beş temel ilkeleri içersinde yapma gayretinde olduk.” dedi.

Programda bir yıl içerisinde yaptıkları hizmetleri kapsamlı bir şekilde basın mensuplarıyla paylaşan Kafaoğlu, Belediye birimlerinin hangi çalışmaları yaptığını, hangi projelerle Altıeylül halkının refahı için nasıl katkılarda bulunduklarını ve önümüzdeki günlerde hangi projelerle Altıeylül’ ü marka şehir haline getireceklerini anlattı.

AYRINTILAR YARIN GAZETENİZ BÜYÜKŞEHİR MERHABA’DA 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.