İlçe HaberleriSiyaset

Başkan Mirza Devraldığı Belediyeyi Eleştirdi

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'nın başkanlığında ilk Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Mirza devraldığı belediyenin borçlarına değindi.

Başkan Mirza Devraldığı Belediyeyi Eleştirdi

Baskan Mirza Devraldigi Belediyeyi Elestirdi 1
Başkan Mirza Devraldığı Belediyeyi Eleştirdi

Eleştiriler ve Cevaplar: Önceki Dönem ve Yeni Hedefler Üzerine

AK Partili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Doğan, toplantıda geçmiş dönemde yaşanan bazı uygulamaları eleştirdi. Özellikle, Tolga Tosun döneminde çalışan kadın personellerin taş ocağı gibi bölümlere gönderilmesini eleştiren Doğan, halkın beklentilerinin karşılanması ve Bandırma’nın daha yaşanabilir hale gelmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Mirza ise eleştirilere cevap vererek, belediyenin yeni dönemdeki hedeflerini ve çalışma prensiplerini açıkladı. Mirza, uyumlu bir ekip oluşturarak Bandırma’nın eksikliklerini tamamlamayı ve halkı mutlu etmeyi amaçladıklarını belirtti.

Baskan Mirza Devraldigi Belediyeyi Elestirdi 2
Başkan Mirza Devraldığı Belediyeyi Eleştirdi

Bandırma’nın Geçmişi ve Geleceği: Borçlar ve Hedefler

Strateji Geliştirme Müdür Vekili Ahmet Şahin tarafından yapılan sunumda, Bandırma Belediye Başkanlığı’nın 2023 yılına ait çalışma raporu incelendi. Başkan Mirza, bu raporun ardından önceki dönemdeki borç miktarını ve belediyenin mali durumunu eleştirdi. Mirza, geçmiş yönetimin bıraktığı borç yükünün 405 milyon lira olduğunu belirterek, gelecek dönem için daha sağlam bir temel oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

Başkan Mirza: “Böyle Bir Tablo Bandırma Tarihinde Mümkün Değil”

Başkan Mirza, toplantının sonunda sert eleştirilerde bulunarak, önceki dönemdeki yönetimi sorguladı. Mirza, belediyeyi devralırken söylenen borç miktarının gerçekten 100 milyon lira civarında olduğunu ancak asıl borcun 405 milyon lira olduğunu ortaya çıkardıklarını belirtti. Ayrıca, belediye şirketinin başındaki kişinin görev süresi dolmadan ayrılması ve ödenen kıdem ihbar tazminatıyla ilgili de sert eleştirilerde bulunan Mirza, böyle bir tablonun Bandırma tarihinde mümkün olmadığını vurguladı.

Haber: Bülten

Başkan Mirza Bandırma Şantiyesinde

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu