Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞKAN NASİHATİ

BAŞKAN NASİHATİ
06 Aralık 2014 - 0:09

Genel

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu özel bir lisede öğrenci meclisinin davetlisi olarak okula gitti. Öğrencilik yıllarını anlattı.Başkan Kafaoğlu “Özgüven herşeyin başı” diyerek öğrencilerle söyleşi yaptı.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Kafaoğlu ‘üniversiteyi bitireli 30 yıl, liseyi bitireli 35 yıl oldu. Bu çağların kıymetini iyi bilin’ Dedi.Kafaoğlu “Okul sıraları sadece yarış yerleri değildir. Öğrenciler zaman zaman yarış atı gibi oluyor ama, önemli olan sizin donanımlı bir şekilde yetişmeniz ve hayata hazır olmanız. Özgüven lazım, kendinizi küçük görmemelisiniz ve kendinize değer vermelisiniz. Kendi kendinize saygınız olması lazım.’ dedi.

 ADIM ADIM BAŞARI

Belediye Başkanlığı görevi ile ilgili Kafaoğlu, “İnsanlara faydalı olmak, yaşadığımız bölgelerin kalkınması için 1994 yılından bu yana siyasete atıldım. Kurucu il başkanlıkları yaptım,  milletvekili adayı oldum, 2008 yılında Diş Hastanesi Kurucu Başhekimi oldum ve 5 yıl görev yaptım. Yerel seçimler yaklaşınca parti büyüklerimden teklif geldi. ‘Balıkesir Büyükşehir oldu, merkezde 3 aday lazım ve sizi aday yapalım’ dediler ve kabul ettim. Siyaset kötü gibi gösteriliyor ama, hayır öyle değil. Siyaset doğru ve düzgün yapıldığı zaman sorun yok. Siyaset ile yönetiliyoruz. Siyaseti düşünün ama tabii okumayı sürdürün. Genç beyin ve yeteneklerin siyasete girmesi önemli. Demokrasilerde seçim oluyor. Ben önce aday adayı oldum daha sonra yapılan araştırmadan sonra 5 aday adayı içerisinden genel merkezimiz beni aday gösterdi. 70 gün boyunca ciddi seçim çalışması yaptık ve %46 oy alarak başkanlığa seçildim” dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.