Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Sarı’dan Tepki

Başkan Sarı’dan Tepki
05 Ocak 2021 - 13:34

Başkan Sarı’dan Tepki

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı Sındırgı’da bazı dükkanların mahkeme kararı olmadan yıkılmaya başladığını iddia etti.

 

TEPKİLİ OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ

 

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı Sındırgı’da bazı dükkanların mahkeme kararı olmadan yıkılmaya başladığını iddia etti. Serkan Sarı vatandaşlar tarafından ilçede yıkım sırasında videolar çekilerek konunun kendisine ulaştığını söyledi. Serkan Sarı, “Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yaşanan olaylarda, ilçede yapımına başlanan projeler için, projenin çevresinde kalan iş yerleri tahliye ve yıkım kararı olmadan yıkılmaya başladı. Konuyla ilgili bölge esnafı tarafından Belediye Başkanı, Ekrem Yavaş’a yapılan ziyarette, Başkan tarafından esnafa, “Sizi düşünmek zorunda mıyım? Sizin burada hakkınız yok, çıkın gidin’ tarzında sözler sarf edildiği, buluşmaya giden esnaflar tarafından dile getirildi.” dedi.

 

 “MAHKEME KARARI OLMADAN YIKIM BAŞLADI ”

 

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı dükkanların yıkımıyla ilgili mahkeme henüz devam ederken, sonuç çıkmadan belediye ekiplerinin bölgede yıkıma başladığını iddia etti. Serkan Sarı Ekrem Yavaş’ın talimatı ile bölgede yıkıma başlandığını söyleyerek esnaflar tarafından çekildiği iddia edilen görüntü kaydı sırasında şu sözlere yer verildiğini kaydetti:

“Doğal insanlarıyla mutlu doğal Sındırgı’da böyle olaylar yaşanmıyordu. Televizyonlarda izliyorduk, böyle olayları, esnafa eziyeti. Ama şu anda Sındırgı’da Belediye Başkanı esnafa eziyet yapıyor.  Mahkeme devam ederken, dükkanların çatılarını, yanlarını her yerini yıkmaya başladı. Hukuk tanımazlık, mafya devleti olduk. Arkadaki dükkanların 7 tanesi belediyenin geri kalanın hepsi müteahhittin. Belediye Başkanı’nın kendi açıklaması, ‘1.580 metrekare dükkân verdik’ diyor. 32 milyon gibi bir meblağ ile bu dükkanları yapıyor. Bir lojman var, okul var, spa merkezi ama buradaki insanlar ranta, paraya kurban ediliyor. Devletin yerlerini satmaktan bıkmadılar”

 

“BELEDİYE HİZMET KURUMUDUR”

 

Yıkıma tepkili olduğunu dile getiren CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “Bu zor günlerde esnafa yardım edilmesi için var gücümüzle yönetime seslenirken, avazımız çıktığı kadar bağırırken, Sındırgı’da yaşanan olaylar, AK Parti ve yöneticilerinin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor. Esnafına, ‘ben sizi düşünmek zorunda mıyım’ diyen, onlara önce söz verip daha sonrasında, yerine getirmeyen bu anlayış, yine ranta ve yandaşa çalışmaya devam ediyor. Henüz mahkeme kararı bile çıkmadan başlanan yıkımı, esnafı zor durumda bırakan bu olayları kabul etmek imkânsız. Belediye yurttaşa hizmet kurumudur. Belediye Başkanlığı da hizmet makamıdır. Vatandaşa hizmet etmeyen bir Başkan’ın kime hizmet ettiği tüm kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır” diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.