Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan STK’larla buluştu

Başkan STK’larla buluştu
06 Kasım 2014 - 0:07

Genel

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) Otel Basri’de düzenlenen Paylaşım ve İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi. Başkan Yılmaz, Karesi Belediyesi’nin kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği ve bundan sonraki süreç için planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

STK’larla görüş alışverişinde bulunan Başkan Yücel Yılmaz Karesi Belediyesi’nin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi. STK temsilcilerini tek tek dinledi. İstekleri not aldı. BALGÜÇ Vakfı’na ait Tanıtım TIR’ı ile 10 ayrı ilde Balıkesir’i tanıtacaklarını söyleyen Başkan Yılmaz, daha önce İzmir, İstanbul, Ankara ve Tokyo’da açılan Anadolu Motiflerinin Dili Sergisi’nin Balıkesir’de de Karesi AVM’de açılacağını kaydetti. Karesi Belediyesi’nin Almanya’daki kardeş şehri Schwabich Hall ile ilişkilerini de dile getirdi.Karesi Belediyesi olarak yeni hizmetler yaparken siz kanaat önderleri ile beraber yürümek ve hedefleri beraber belirlemek istiyoruz diyen Başkan Yılmaz görüşlerinizi çalışmalarımıza entegre ederek çalışmalarımızı yürütmek arzusundayız’ dedi.

PAZAR YERLERİNDE YAPILACAK DEĞİŞİME STK’LARDAN YOĞUN İLGİ
Pazar yerleri için yeni projeler hazırladıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, pazar yerlerinin altına ve üstüne sosyal ihtiyacı karşılayacak; hamam, market, halı saha gibi yerlerin yapılacağını belirtti. STK’ların bu konuda yapılacak çalışmalarla ilgili altyapı konusunun iyi değerlendirilmesi isteği de dile getirilirken, özellikle Paşaalanı mevkiinde yapılacak çalışmalarda su basmaları konusuna dikkat çekildi.
BİSİKLET PROJEMİZ YANLIŞ ALGILANDI
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz bisiklet yolları hakkında yapılan olumsuz söylemleri doğru bulmadığını belirterek ’ Takım elbise ile bisiklete mi binilir?’ dendi. Amacımız sadece spora yönelmek değil bisikletin bir araç olduğunun bilinmesi diyerek bisikleti ya zengin ülkeler ya da fakir ülkeler kullanıyor. Gelecekte trafik yoğunluğundan hava kirliliğine kadar oluşabilecek olumsuz faktörleri yok edebiliriz. Bisiklet kullanımına teşvik ederek yapacağımız bisiklet yolları ile şehre her türlü kazanımı sağlayabiliriz açıklamasında bulundu. Bisiklet araçtır kullanılması gerekir’ dedi.1960 ve 1985 yılları arasında bisikletin en fazla kullanıldığı illerin başında Balıkesir geliyor diyen Başkan Yılmaz, “Demek ki Balıkesir’in altyapısı buna uygun.’ ifadelerini kullandı. Ak Parti MYK Üyesi ve Sosyal İşler Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hakan Özdamar dernek ve oda temsilcileri katıldı.HABER:DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.