Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Tosun’dan Kreş Öğretmenlerine Sertifika

Başkan Tosun’dan Kreş Öğretmenlerine Sertifika
07 Ağustos 2021 - 9:43

Başkan Tosun’dan Kreş Öğretmenlerine Sertifika

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Bandırma Belediyesi tarafından hizmete girecek iki kreşte görev yapacak öğretmenlere sertifikaları verdiler.

Yeni dönemde, Bandırma Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evleri eğitim ve öğretime başlıyor. Bu amaçla düzenlenen sınav ve ayrıca mülakatlar sonucunda başarılı olan öğretmenlere hizmet içi eğitim verdiler.

Eğitim sonunda öğretmenlere sertifikaları, Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun tarafından törenle takdim edildi. Törende konuşan başkan Tosun, “Bandırma’da düşük gelirli ailelerin çocukları da kreş eğitiminden faydalansın, fırsat eşitliği olsun, kadınlar da çalışarak ayrıca aile bütçesine katkıları olsun, sosyal hayata katılabilsin diyerek bu projeyi hayata geçirdiler, çok mutluyuz. Kreşlerimizde görev alacak on dokuz öğretmenimizi, sınav ve ayrıca mülakatlarda şeffaflık ve liyakat esaslarına çok dikkat ederek belirledik. Değerli öğretmenlerimiz, sizlere güveniyoruz. Her çocuğumuza eşit davranacağınızdan, çocuklarımızın bilimsel ve pedagojik kurallara göre eğitim ve ayrıca öğretimden faydalanacağından kuşku duymuyoruz. Başarı dileklerimle, yeni görevleriniz hayırlı olsun” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.