Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Uğur Gönen’de muhtarlarla buluştu

Başkan Uğur Gönen’de muhtarlarla buluştu
10 Ekim 2015 - 0:14

Genel

Muhtarlık Bilgi Sistemi’nin tanıtımı için hafta boyunca ziyaretlerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, dün de Gönen’de muhtarlarla buluştu.

GÖNEN Yıldız Otel’de 151 muhtarın daha sistem için akredite edildiği buluşmada Manyaslı muhtarlar da katılırken, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Büyükşehir Genel Sekreteri Osman Yenidoğan Baski Genel Müdürü Mustafa Bayram, ve çok sayıda daire müdürü ve bürokratlar katıldı.

Muhtarlık Bilgi Sistemi’nin katılımcılara tanıtılması ve akredite işlemlerinin ardından kullanıcı şifreleri verilirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’i bir bütün olarak ele aldıklarını, yatırım ve çalışmalarla şehrin her noktasına ulaştıklarını kaydetti.

Uğur, önemli projelere imza attıklarını ve gurur içerisinde olduğunu söylediği konuşmasında halkın kendilerinden yeni bir yaklaşım ve yeni bir yöntem beklediğini ifade etti. “Misyonumuzun farkında olmalıyız” diyen Edip Uğur, “Yı Yıllardır çok önemli mesafeler aldığımız yerel yönetim yolculuğunda, atmamız gereken adımlar; hiçbir ayrım yapmaksızın, herkesi kucaklamaktan ve onları desteklemekten geçiyor” dedi.

Yapılan çalışmaların sonuçlarını hep birlikte kısa zamanda göreceklerini iddia eden Başkan Uğur, mahallelere yeni standartlar kazandırmak için çabaladıklarını söyleyerek ” muhtarlarımız istedikleri anda, belediyemize ve ihtiyaç halinde bize, mesajlarını ulaştırabilecek ve ulaşabilecekler. Artık bu program sayesinde Muhtarlarımız anlık olarak Büyükşehir Belediyesine ihtiyaçlarını iletebilecekler” diye konuştu.

‘Benim Şehrim Balıkesir’ vurgusu üzerinde duran Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, ” Yönetime geldiğimiz ilk günden bu yana, vatan ve millet sevdalıları olan tüm yöneticilerimizi, sokak sokak, mahalle mahalle sevdasını yüreğinde taşıyan her ferdimizi velhasıl tüm Balıkesirli kardeşlerimizi, birlikte bu şehri yönetmeye davet ediyorum. Top yekun bir “Büyük Aile” olarak Balıkesir’imizi bir marka şehir yapacağız. Bütün bunları yaparken de en önemli paydaşlarımız da siz değerli muhtarlarımız olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle teşrifleriniz için hepinize teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Konuşmasının ardından Gönen’de 5, , Manyas’ta da 5 mahalle muhtarına Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca alınan toplam 10 adet çok amaçlı yangın söndürme arazözlerinin tahsis belgelerini verdi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.