Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Uğur yatırımcıları davet etti

Başkan Uğur yatırımcıları davet etti
28 Nisan 2015 - 8:43

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 9. Gayirmenkul Fuarı’na katıldı.

İstanbul’da düzenlenen 9. Gayirmenkul Fuarı Körfez sermayesinden özellikle Kuveyt, Katar, Dubai, Yemen, Mısır gibi ülkelerin Türkiye gayimenkul pazarına olan ilgisini değerlendirmek, yatırım fırsatlarını tanıtmak ve yeni işbirlikleri yaratmak adına düzenlenirken, fuar kapsamında gerçekleşen Arap-Türk Zirvesi’nde körfez ülkelerinden yaklaşık 500 kişilik yatırımcı grubu ve ülkelerin üst düzey yöneticileri ağırlandı. Organizasyonun açılış konuşmasını ise Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur gerçekleştirdi.

Fuarda standı bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi gayrimenkul ve turizm sektöründeki projeleri ile yatırımcılarla buluştu. Başkan Uğur fuarda gerçekleştirdiği görüşmelerde Balıkesir’in konumu, ulaşım olanaklarından, Kazdağları’nın doğal güzelliklerine, termal sularından, Körfez Hattı’nın mavi bayraklı plajlarına, kıyı turizmi olanaklarından bahsederek bu bölgelerdeki projelerini anlattı.

BALIKESİR KEŞFEDİLDİ

Yapılan görüşmeler sırasında, Marbae Holding CEO’ su Ahmed Ali Almarbae, Başkan Uğur’ un elini sıkmaktan memnun olduklarını ve siyasi iradenin yatırımcıya sahip çıkmasının aranan husus olduğunu belirtirken, Thimarya Commercial Investment CEO’ su Abdul Mageed I.Al Grewi, Sapanca ve Trabzon’un doyduğunu, Balıkesir’in ise geniş coğrafyasında çeşitli zenginlikler barındırdığını söyledi. Taiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hamad Sair Abdullah Batal ve birçok alışveriş merkezi, otel, perakende, eğlence alanları yatırımları bulunan Dubai merkezli Majid Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Al Majıd ile de toplantı yapıldı. Muhammed Al Majid görüşme sonrası, Balıkesir’in konumunu ve yatırım olanaklarını daha önce fark etmediklerini, ulaşım imkanları, altyapı projeleri ile Balıkesir’in beklemedikleri fırsatları sunduğunu gördüklerini belirtti.

Başkan Uğur ise, her yıl GYODER tarafından düzenlenen ve bu yıl 7.’si Balıkesir’de 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ ne yatırımcıları davet etti.
HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.