Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞKAN YAVAŞ ‘ADIMIZ HİZMET’

BAŞKAN YAVAŞ ‘ADIMIZ HİZMET’
06 Haziran 2015 - 1:39

Genel

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım dün Sındırgıda çeşitli temaslarda bulundu. Sındırgı çevre yolu projesini yerinde inceledi. Yollar bizden sorulur mesajı veren Yıldırım, yolun tamamlanması aşamasında takipteyiz’ dedi.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş programla ilgili olarak Sayın Bakanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur’un katılımı ile bugün 10 kilometrelik yolumuzun çalışmaları ve 12 milyonluk yatırım yapılan yol çalışmalarımızı inceledik ve halkımızla buluşarak birlikte hizmeti konuştuk.’ Dedi.

Binali Yıldırım ‘Bizim sözümüz suyun üzerine yazılan yazılara benzemez diyerek yapılan çalışmaların yollarla cevap bulduğunu söyledi ve Balıkesir hava alanının da yapılarak körfeze gitmeye gerek kalmayacağını açıkladı. Yolları böldük hayatları birleştirdik Yolları böldük Milleti birleştirdik. Her yeri Halkın yolu yaptık.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş programla ilgili olarak Sayın Bakanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur’un katılımı ile bugün 10 kilometrelik yolumuzun çalışmaları ve 12 milyonluk yatırım yapılan yol çalışmalarımızı inceledik ve halkımızla buluşarak birlikte hizmeti konuştuk. Rabbime şükürler olsun sizlerin sevgisini kazanmış, hizmet etmiş olmanın sevincini yaşamış ve Yolların Fatihini burada ağırlamış olmanın mutluluğunu yaşadık. Bigadiç Sındırgı yolunu yaptığımız gibi inşallah bugünde 10 kilometrelik çevre yolumuz yapılacak. Rabbim memleketimize zeval vermesin. ‘dedi.

UĞUR ‘EL ELE GÖNÜL GÖNÜLEYİZ ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Yağcıbedirli kardeşlerim diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: ‘ Sındırgılılar bize hep sahip çıktı. ‘Ekrem Yavaş’ı yeniden Sındırgı Belediye Başkanı yaptınız beni de Büyükşehir’e .Hizmetleri getirecek olan Ekrem Başkan ve Büyükşehir. Biz yine hizmetkârız. Daha 4 yıl El ele verecek gönül gönüle vereceğiz ve hizmetleri getireceğiz. Sındırgı yolumuz yapıldı. Çevre yolumuz yapılacak ve Akhisar yolu da olacak. Geçtiğimiz günlerde Mıpım fuarında Sındırgıyı Yağcıbedir’i tarihi, termal kaplıcalarını tanıttık. İnşallah Sındırgı bir marka olacak. Tarlada izi olanın harmanda sözü olur.

BİNALİ YILDIRIM ‘EKREM BAŞKAN İSTEDİ YOLA DEVAM DEDİK’

Binali Yıldırım konuşmasının devamında Daha önce görevdeyken Ayşe Akbaş ile ve Ekrem Başkan görevdeyken çevre yolunun ihtiyacını belirtmişlerdi ve o dönemde çalışmaları başlanmıştı diyerek ara verilen hizmet döneminde Başkan Yavaş ile birlikte yeniden yarım kalan yol projesinin tamamlanacağını belirtti. Projeyi yerinde görelim dedik ve bugün geldik diyen Eski Ulaştırma Bakanı Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti: Bu yol Akhisar’dan Bigadiç, Balıkesir İzmir istikametine giren araçların şehir merkezine girmeden ve özellikle ağır vasıtaların şehir merkezine girmeden 10 kilometre ilerisinden geçmelerine olanak sağlayacak. Sındırgıda halısı ile bilinen şirin ilçemizin daha temiz ve sakin olmasını sağlayacak. Daha çok ziyaret edilmesine vesile olacak. Daha çok insanın gelmesi demek ekonomi demek. Tanınması demek. Bu yol hayırlı uğurlu olsun.12 yıl boyunca 7 kat fazla bölünmüş yol yaptık.

1993 YILINDA YOLA ÇIKTIM PİŞMAN OLDUM

Binali Yıldırım 1993 yılında Edremit’ten Balıkesir’e karayolu ile yola çıktığını belirterek yola Çıktığımıza pişman olduk dedi 6 saatte yolu tamamladıklarını söyledi. O zaman kendi kendine nasip olursa bu yolu öyle bir yapacağım ki bir saatten kısa bir yol olacak dediğini söyleyen Yıldırım Geldik ve yaptık. Edremit’e kadar kaymak gibi asfalt yol yaptık. Bursa istikameti bölünmüş yol Susurluk tan Manisa’ya, İzmir’e bölünmüş yol. Bandırmadan Çanakkale’ye 156 kilometre tamamı bölünmüş yol. Bigadiç Sındırgı yolunun da bölünmüş yol olarak yapılması gerektiğini söylediklerinde b u yolu da yaptık mı yaptık. Çevre yolunu da yaptık mı bu yolunda takipçisiyiz. Takip edeceğiz ve peşini bırakmayacağız’ dedi.

YILDIRIM    İSTANBULUN ÜÇ KATI BÜYÜK BİR MEMLEKETİ İDARE EDİYORSUN BAŞKAN!

Yolumuzun emniyetle güzel bir şekilde kullanılmasını diliyorum diyen Yıldırım, Daha önce başlatılan çalışmalara ara verilmişti Ekrem Başkan yeniden iş başında. İki sınıra denizi olan kaç il var? Diye sordu. Binali Yıldırıma, Balıkesir yanıtı verildi. Yıldırım ise birde İstanbul’u sayalım dedi. Bir ucu Burhaniye Egede, bir ucu Bandırmadan Marmara’dan, Sındırgıdan Uşak sınırına uzanan 18 bin 500 kilometre kare. İstanbul’un tam üç katı. İstanbul’dan üç kat büyük memleketi idare ediyorsun. Ona göre sorumluluk büyük diyerek Başkan Edip Uğura seslendi ve halktan alkış aldı.

UĞUR ‘HALKIN YOLLARI’

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur 10 kilometrelik yolun çalışması ve inceleme yerinde yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘130 kilometre Sındırgıya yol yapıyoruz. Balıkesir’e 12 yıl içerisinde ne büyük yatırımı vererek destek veren Bakanımız aramızda. Balıkesir’in bölünmüş yollarını duble yollarını İstanbul’dan İzmir’e giden otoyolları, Dursunbey, Sındırgı, Bigadiç yolunu Edremit yolunu bağlantı yollarını yapan isim Binali Yıldırım. Balıkesir’e Edremit’e havaalanını yaptı. Şimdi Balıkesir merkeze havaalanı yapılıyor. Havaalanlarını halkın yolu yaptı. Hızlı trenler hava yolları her türlü yatırımı yaptı’

İL BAŞKANI ORKAN ‘HESAP BİLMİYORLAR’

Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan ‘her seçim döneminin önemli olduğunu belirterek Ak Parti 7 düvelle savaşıyor. Birbirlerine laf söyleyenler şimdi yan yanalar. Sağlık yatırımlarından tutun çağ atlayan helikopterleri yapar duruma geldik. Bunlar hesabını bilmiyor. Hesabını bilmeyen kasap dükkânda ne satır bırakır ne vasat.’ dedi.

SINDIRGI BELEDİYE BAŞKANI EKREM YAVAŞ ‘ADIMIZ HİZMET HERKES LAF EDER AK PARTİ HİZMET EDER.’

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.