Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Yavaş Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı

Başkan Yavaş Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı
16 Nisan 2015 - 0:05

Genel

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yavaş, yayınladığı mesaşda İslam dininin üstün özellikleri ile kutlu Nebi’nin güzel ahlakı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Yavaş, mesajında İslamiyet’in tüm insanlara kucak açan iyi ahlakı, doğruluğu, dürüstlüğü, halka ve hukuka saygıyı emreden sevgi ve hoşgörü dini olduğunu belirtirken, “Kutlu Doğum Haftası denildiğinde ise yüceler yücesi Peygamber Efendimizi (S.A.V.) anmak, onu anlamak, onun temsil ettiği aşkın değerler bütününü tanımak ve hayatımıza ışık tutan bir meş’ale yapabilmek çabası akla gelir. Kur’an-ı Kerim’in evrensel mesajı, Hazreti Peygamber’in örnek şahsiyeti ve ahlakı bu değerler bütününün temel ögeleridir. O rahmet ve sevgi peygamberiydi. Yaratılanı yaratandan ötürü sevmek ve merhamet etmek onun sünnetidir” dedi.
“Güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilen o kutlu elçinin örnek ahlakını rehber edinmek biz inanan insanlar için bir zorunluluktur. Bilgi ile hikmeti, madde ile manayı, dünya ile ahireti bir denge içerisinde bizlere sunan o yüce elçi aynı zamanda bizlere bütün dünyaya sevgiyle bakmayı öğretmiştir” diyen Başkan Yavaş, bu öğreti çerçevesinde peygamber sevgisi etrafında buluşmaya, peygamberimizin insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıya bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu vurguladı. Başkan Yavaş, “Kutlu Doğumun bu yıl ki teması olan ‘Sevgi, Saygı ve Merhamet’ konusu bizlerin yaptığımız her görevde, işimizde asla vazgeçemeyeceğimiz bir temadır” diyen Başkan Yavaş, “Dünya ve Ahiret huzuru için vazgeçilmezimiz olmalıdır. Yüce dinimizin sonsuzluğa açılan çağrısına kulak verirken; Kutlu Doğum Haftasının tüm insanlığa sevgi, dayanışma ve birlik vesilesi olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.