Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Yavaş vekillerden iş makinesi desteği istedi

Başkan Yavaş vekillerden iş makinesi desteği istedi
07 Ocak 2015 - 0:01

Genel

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş,  ziyarete gelen milletvekillerine kar mücadelesini anlatarak, iş makinesi desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Tülay Pabuşçu, Ali Aydınlıoğlu ve Cemal Öztaylan ilçe ziyaretleri kapsamında Sındırgı’yı ziyaret etti.  Başkan Yavaş, ziyaret sırasında milletvekillerine kar yağışında yaşanan sıkıntıları anlatarak kar mücadelesi için ekipman desteği istedi.  Başkan Yavaş, Büyükşehir’in 1 greyderi, 1 kepçesi, belediyenin 3 greyderi 5 kepçesi ve piyasadan bulunan 5 kepçe ve orman işletme müdürlüğü ve sulama birliğinden temin edilen araçlarla yollar açıldığını anlattı. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, karla mücadele sırasında uykusuz kalarak özveriyle çalıştığını belirterek personele teşekkür etti.

Özellikle ormanlık bölgede çok zor şartlarda çalışıldığını vurgulayan Başkan Yavaş, “Ormanlık bölgelerde korku tünelinden geçer gibi bir korna çalsanız üzerinize yıkılacak ağaçlar vardı. 3- 5 tane ağacın yıkıldığını gözlerimizle gördük” diyerek yaşananların boyutuna dikkat çekti. Yavaş, alınacak tedbirler ile ilgili olarak ilçede bir greyder bulundurulması gerektiğini, belirterek iş makinesi desteğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Başkan Yavaş, “Biz Sındırgı olarak; Sulama Birliği, Orman İşletme Müdürlüğü olarak, Büyükşehir’in bize verdiği imkânlar çerçevesinde gereken her şey yerine getirildi. O günden bu güne çalışılıyor Belediyemize ait sepetli araç ve kepçe UEDAŞ’ın emrinde çalışıyor. Şu anda 6 köyde elektrik verilemiyor geri kalan mahallelere elektrik veriliyor” dedi.  HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.