Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Yılmaz sosyologlarla bir araya geldi

Başkan Yılmaz sosyologlarla bir araya geldi
31 Mart 2015 - 0:05

Genel

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, akademisyenler ve sosyoloji bölümü öğrencileri ile bir araya gelerek, Karesi’nin bir yılını sosyologlar ve akademisyenlerle değerlendirdi.

 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve eşi Mehtap Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi. Geleceğin sosyologları Başkan Yılmaz ve Karesi’nin bir yıllık çalışmasını değerlendirdi. Başkan Yılmaz 2023 hedeflerine ulaşmak için geleceğe daha güvenle bakan bir toplum oluşturmanın önemli olduğunu belirterek, “Öğrencilerin yapacağı her araştırma belediyenin önünü açacak, plan ve proje oluşturmada kolaylık sağlayacak” dedi.

Başkan Yılmaz 2023 hedeflerinin sosyologlar olmadan başarıya ulaşmasının mümkün olmadığına dikkat çekerken, gelişmiş toplumlarda sosyologların önem arz ettiğini vurguladı. Başkan Yılmaz, “Toplum refahı noktasında bu derece öneme sahip olan sosyologlar, sorun çözme aracı olarak dünyadaki neredeyse tüm bağımsız sektör ve kamu kurumlarında çalışmaktadırlar” dedi. “Çağımızın her türlü sosyal problemlerine, kültürümüzün temel değerleri korunarak çözümler üretebilmek ancak sosyolojiden, sosyologlardan yeterince yararlanmakla mümkün olabilir” diyen Başkan Yılmaz, “Çağımızın her türlü sosyal problemlerine, kültürümüzün temel değerleri korunarak çözümler üretebilmek ancak sosyolojiden, sosyologlardan yeterince yararlanmakla mümkün olabilir” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.