Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Yılmaz’a mektup sürprizi

Başkan Yılmaz’a mektup sürprizi
16 Ekim 2015 - 0:13

Genel

Geçtiğimiz yaz aylarında, okul bahçelerine yüzme havuzu koyduran Karesi Belediye Başkanı Yücel yılmaz çocuklardan aldığı yüzlerce teşekkür mektubu ile duygulandı.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “İnsana dokunan ve mutlu eden projeler” diye tanımladığı, ‘Havuzlar Mahalleye, Çocuklar Havuza’ projesi için çocuklardan aldığı teşekkür mektupları ile çok duygulandı.

Ali Hikmet Paşa ve Sevinç Kurşun İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri aracılığı ile Başkan Yılmaz’a yüzlerce teşekkür mektubu gönderdi. Öğretmenler, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret ederek, çocukların yazdığı teşekkür mektuplarını iletti.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatı ile geçtiğimiz yaz sezonunda Ali Hikmet Paşa ve Sevinç Kurşun İlkokulu bahçesine denize gidemeyenler öğrenciler için havuz kurulmuştu.

Mektuplardan bazılarını okuyan Başkan Yılmaz, minik öğrencilerin duygularını dile getiren cümleleri ile çok duygulandı. Başkan Yılmaz, bütün mektupları okuyacağını belirterek, “Seneye havuz koyduğumuz okul sayısını artıracağız ve havuzları daha erken hizmete açacağız” müjdesini şimdiden verdi.

Sosyo-ekonomik çevre olarak havuzun Ali Hikmet Paşa ve Sevinç Kurşun İlkokulu’na kurulmasının çok isabetli olduğunu vurgulayan Okul Müdürü Mehmet Günaydın, “Okul bahçesine kurulan havuz ve satranç oyun alanı kurulması çocuklara inanılmaz bir motivasyon sağladı” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.