Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Yılmaz’dan cemevine destek sözü

Başkan Yılmaz’dan cemevine destek sözü
12 Ocak 2015 - 0:09

Genel

Hacı Bektaş-ı Veli Kültür ve Tanıtma Derneği yöneticileri, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’dan  cemevi yapımı için destek istedi. Başkan Yücel de, “her zaman yanınızdayız” dedi.

Hacı Bektaş-ı Veli Kültür ve Tanıtma Derneği Balıkesir Şube Başkanı Akay Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek, cemevi için yer isteğinde bulundu. Başkan Yılmaz, 1/100 binlik Yeni Çevre Düzeni Planın tamamlanmasının ardından çalışma yapılabileceğini belirten Başkan Yılmaz, “Hedefimiz, cemevini 2017 yılına kadar ibadete açmak olsun” dedi. Başkan Yılmaz, “Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Her zaman yanınızdayız” diyerek desteğini belirtti.

Balıkesir’de bir cemevi olmayışının eksikliğini hissettiklerini dile getiren Dernek Başkanı Akay Şahin, “Cemevleri ibadetlerimizin yapıldığı inanç ve kültür yuvasıdır. Gün gelir yoksula aş evi, gün gelir muhabbet yeri, gün gelir okul, bilim ve ilim yuvası olur” dedi.

Türkiye’de toplam 937 cemevinin bulunduğunu söyleyen Şahin, “Balıkesir’de cem evi bulunmamaktadır. İbadetlerimizi yerine getirmekte ve cenaze hizmetlerimizde büyük sıkıntılar çekmekteyiz. Bu mağduriyetlerimizin giderilmesini arzu ediyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.