Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkanla satranç oynadı

Başkanla satranç oynadı
17 Eylül 2015 - 0:02

Genel

Satranç Milli Takımı ile Hırvatistan’a gidecek olan Altıeylül Belediye Spor Kulübü Satranç Takımı Sporcusu Elifnaz Akat, yolculuk öncesinde Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret ederek maç yaptı.

Balıkesir 8 yaş Kızlarda ulusal takım havuzunda yer alan Altıeylül Belediyespor Kulübü Sporcusu Elifnaz Akat, 20 Eylül-1 Ekim 2015 tarihleri arasında Hırvatistan’ın Porec şehrinde yapılacak olan 2015 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’na katılacak. Akat, şampiyonaya Milli Takım kafilesi ile birlikte gidecek.

Balıkesir’de satranç adına ilklere imza atan Elifnaz ilk defa Avrupa Şampiyonası’na katılacak. Altıeylül Belediyespor Kulübü Sporcusu Elifnaz Akat Avrupa Şampiyonası’nda 8 yaş kızlarda ülkemizi ve kulübümüzü temsil edecek.

Elifnaz Akat, şampiyona yolculuğu öncesinde Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti; verdiği desteklerden dolayı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ederek çiçek takdim etti. Şampiyon Elifnaz ile Başkan Kafaoğlu, satranç oynadı; çekişmeli geçen mücadele berabere sonuçlandı.

Elifnaz Akat, “Bir Belediye Başkanı ile satranç maçı yapmaktan dolayı gurur duydum. Satranç güzel bir oyun. Herkes oynamalı” dedi. Başkan Zekai Kafaoğlu da “Kızımızı destekliyoruz. Milli takım içerisinde kendisi ilk 10 içerisinde. Kızımızın hedefi milli takımda ilk üçe girmek; ama çıtayı yükselterek birinci olması lazım. Kızımızı destekliyoruz, başarılarını kutluyoruz. Onun başarıları ile gururlanıyoruzdiye konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.