Gündemİlçe Haberleri

Başkanlar Aromaterapi İçin Buluştu

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde Büyükşehir Belediyesi'nin koordinasyonunda; Ayvalık, Burhaniye, Edremit ve Gömeç Belediyelerinin katılımıyla 4-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 5. Balıkesir Aromaterapi Festivali’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Başkanlar Aromaterapi İçin Buluştu

Baskanlar Aromaterapi Icin Bulustu 1
Başkanlar Aromaterapi İçin Buluştu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM) düzenlediği basın toplantısında, bu yıl festivalin temasının “Tarih, Şifa, Kültür” olacağını açıkladı. Akın, festivalin Balıkesir’in doğal güzelliklerini ve aromaterapinin faydalarını tüm dünyaya tanıtmak için büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Başkan Akın, “Balıkesir Aromaterapi Festivali, bitkilerin özlerinden elde edilen yağların kullanımıyla bedenimizi ve ruhumuzu dengelemeye yardımcı olan şifa dolu bir yöntem olan aromaterapi ile ilgili olarak ülkemizde yapılan ilk ve tek festivaldir,” dedi.

Baskanlar Aromaterapi Icin Bulustu 2
Başkanlar Aromaterapi İçin Buluştu

Zengin Bitki Örtüsü ve Doğal Güzellikler

Balıkesir’in doğal güzellikleri ve zengin bitki örtüsü ile aromaterapi için ideal bir coğrafyaya sahip olduğuna dikkat çeken Akın, “Festivalimizin temasını tarih, şifa ve kültür olarak belirledik. Balıkesir Aromaterapi Festivali ile bölgemizin zengin bitki örtüsünü farklı aromaterapi uygulamaları ile birleştirerek bitkisel ürünlerin üretimini ve pazarlamasını artırmayı hedefliyoruz,” ifadelerini kullandı.

Bu yılki festivalin Ayvalık, Burhaniye, Edremit ve Gömeç belediyeleri ile ilk kez birlikte düzenleneceğini belirten Akın, 4-7 Temmuz tarihlerinde dört gün sürecek olan festivalin iki ayrı merkezde yapılacağını söyledi. Programda 80’in üzerinde atölye çalışması, seminer ve söyleşi yer alacak, ayrıca Ören meydanında aromaterapi ile ilgili 200’e yakın stant açılacak.

Baskanlar Aromaterapi Icin Bulustu 3
Başkanlar Aromaterapi İçin Buluştu

Belediye Başkanları da Katıldı

Düzenlenen basın toplantısında Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Gömeç Belediye Başkanı Melih Bağcı da hazır bulundu. Festival ile ilgili detaylı program ve etkinlik takvimi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Haber: Bülten

Balıkesir’de Üreten Eller Sergilendi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu