Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkanlar depremi konuştu

Başkanlar depremi konuştu
25 Ekim 2014 - 0:01

Genel

Marmara Belediyeler Birliği 2. olağan toplantısı Antalya’da başladı. Toplantının ana gündem maddesi ise bölgede meydana gelebilecek bir depremde izlenecek strateji oldu.

Yaşanabilecek bir depreme karşı alınabilecek önlemler, deprem anında ve sonrasında izlenecek stratejiler, Marmara Belediyeler Birliği 2. olağan toplantısının ana gündem maddesiydi. Antalya Rixos Down Town Hotel’de yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray ve Balıkesir’den birliğe üye diğer belediye başkanları da katıldı.

Toplantının gündemini, Marmara’da Deprem Gerçeği, Birliğin Stratejik Planı, Yerel Yönetim Akademisinin, Yönetici Geliştirme ve Şehir Politikaları Merkezlerinin Kurulması, Bilimsel Eserlerin Desteklenmesi gibi konular oluşturdu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Erdik, olabilecek bir depremde Türkiye’yi ve özellikle Marmara Bölgesi’ni nelerin beklediğine ve hangi önlemlerin alınması gerektiğine dair bir konuşma yaptı.

Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Recep Altepe, (Bursa) deprem ve bu konuda alınacak önlemlerin hem merkezi yönetim hem de yerel yönetimlerin gündem maddelerinde en üst sıralarda yer aldığına şu sözlerle dikkat çekti. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.