Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkanlar doğa yürüyüşünde

Başkanlar doğa yürüyüşünde
25 Kasım 2014 - 0:02

Genel

 Karesi Belediyesi, Susurluk Belediyesi ve BALDAK’ın işbirliği ile Çataldağ’da doğa yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşe Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da katıldı.

Karesi Belediyesi, Susurluk Belediyesi ve Balıkesir Dağcılık Kulübü (BALDAK)’ın işbirliği ile Susurluk Çataldağ’da “Doğa bizim değildir, bizler doğada misafiriz” sloganıyla doğa yürüyüşü düzenlendi. Profesyonel ve amatör dağcılardan oluşan yaklaşık 300 kişi, 10, 15 ve 25 kilometrelik 3 ayrı parkurda doğa yürüyüşü yaptı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve BALDAK Başkanı Esat Kurt’un önderliğinde Susurluk’un Kafa Köyü’nde yürüyüşe başlayan dağcılar, Çataldağ Göleti etrafında 10 ve 15 kilometrelik parkuru yaklaşık 3 saatte tamamladı. 25 kilometrelik parkurda Karesi Belediyesi’nin bayrağını zirveye diken grup, akşam saatlerinde başlangıç noktasına dönüş yaptı.

DOĞAMIZI TÜRKİYE’YE  TANITMAK İSTİYORUZ

Balıkesir’in yüzde 47’sinin ormandan oluştuğunu ve gençlerin doğa ile birleşmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Yücel Yılmaz, “Amacımız; Balıkesir’in dağlarını tüm Türkiye’ye tanıtmak. Gençlerimizi buralara getirmeden önce yetişkinlerimizle bu bölgelerde dolaşmak. Sırasıyla sürdürülebilir bir dağcılık alışkanlığı oluşturmak” dedi. Yılmaz yürüyüşlerin BALDAK’la işbirliğinde tekrar edileceğini bildirdi. Doğa Yürüyüşü programına Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ve ekibi de katıldı. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.