Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞKANLAR TERÖRÜ LANETLEDİ

BAŞKANLAR TERÖRÜ LANETLEDİ
15 Mart 2016 - 0:01

Genel

BAŞKANLAR TERÖRÜ LANETLEDİ

Ankara’da yaşanan hain terör saldırısı sonrasında Burhaniye, Ayvalık, Gömeç ve Havran Belediye Başkanları kınama ve başsağlığı mesajları yayınladılar. Başkanlar ayrı ayrı yayınladıkları mesajlarında ortak bir dil ile terörü lanetlerken, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifa ve yakınlarına baş sağlığı dilediler.
Yaşanan terör saldırısı sonrasında bir açıklama yayınlayan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Teröristlerin Ankara’da düzenlediği kalleş saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Her türlü terör saldırısını şiddetle ve öfkeyle lanetliyorum” dedi.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ise “Ankara’daki hain terör saldırısında vefat eden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.”dedi.
Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan’da “Ankara’da yaşanan terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Bu hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Ankara’ta meydana gelen hain saldırıyı kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

EDREMİT Belediye Başkanı Kamil Saka, yayınladığı mesajında Saldırıyı gerçekleştiren terör odaklarını lanetleyen Başkan Saka, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi. Başkan Saka, yaptığı açıklamada; “Ankara’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Terörü gerçekleştirenlere ve terörün can almasına göz yumanlara lanet olsun! Başımız sağ olsun. Kederli ailelerin ve tüm yurttaşlarımızın acılarını paylaşıyoruz” dedi.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza önceki gün Ankara ‘da meydana gelen canlı bomba saldırı il ilgili kınama mesajı yayınladı. Başkan Mirza mesajında “Ankara’da meydana gelen patlama yine yüreğimizi yaktı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine ve milletimize başsağlığı , yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Vatanımıza, Bayrağımıza, Cumhuriyetimize göz diken hainler asla amaçlarına ulaşamayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul yaptığı yazılı açıklamada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Terör eyleminin ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik olduğunu belirten Başkan Cankul, açıklamasında “Ankara’daki hain saldırı ülkemizin birlik ve beraberliğine yöneliktir. Terör örgütleri ve onlara destek verenler şunu bilmelidir ki bu aziz millet hiçbir zaman bunlara prim vermeyecektir. Birliğimize kast edenler tarih huzurunda yok olup gidecektir. Devletimizin, hükümetimizin ve güvenlik güçlerimizin terör örgütlerine yönelik kararlı mücadelesi bunun en büyük göstergesidir. Terörü şımartanlar, o hainlere destek verenler, bugün bir kez daha Türkiye’nin haklı mücadelesini anlamış olmalıdır. Terör kimden ve nereden gelirse gelsin, milletçe bunun karşısında olup, teröre asla boyun eğmeyeceğimizi göstermemiz gerekir” ifadelerini kullandı.

Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek önceki gün Ankara’da meydana gelen canlı Bomba saldırısını kınadı. Başkan Şimşek mesajında “Son günlerde yurdumuzun çeşitli bölgelerinde yaşanan terörist saldırılar ülkemizin her ferdini derinden etkilemiştir. Bu hain saldırıları gerçekleştiren, topraklarımızın bütünlüğüne kastı olan tüm terörist odakları lanetliyoruz. Bu saldırıda hem birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesinin, hem de yüzden fazla vatandaşımızın yaralanmış olmasının üzüntüsünü yaşarken kirli emellerin bizi ayırma girişimlerine karşı dimdik ayakta kalmaya devam edeceğiz. Ankara’da yaşanan hain terör saldırısına lanetliyor, yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Terör kimden gelirse gelsin yüksek sesle lanetlenmelidir.Ailelerinin ve ulusumuzun başı sağolsun. Vatanımızı bölmeye, birliğimizi bozamaya çalışan terör olaylarının bir daha tekrarlanmamasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.