Balıkesir Merhaba Gazetesi

BASKİ’de sözleşme görüşmeleri başlıyor

BASKİ’de sözleşme görüşmeleri başlıyor
29 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi’nde çalışan işçilerin bağlı bulunduğu Belediye-İş Sendikası ile kurum arasında toplu sözleşmelerin ilk oturumu 7 Mayısta yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde çalışan (BASKİ) Belediye-İş üyesi 465 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu 7 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak. Büyükşehir Belediyesi ve BASKİ çalışanlarına ayrı ayrı iş sözleşmesi yapılmasına karar verildi.

Tarafların ilk oturumu öncesi konuşan Belediye İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, “Bundan sonraki süreçte BASKİ’de çalışan 465 işçi arkadaşımızın özlük hakları ve sosyal haklarını günümüz koşulları noktasında en iyi konuma getirilmesi için güzel bir taslak hazırladık. Taslağımızı kısa süre önce işveren BASKİ Genel Müdürlüğüne teslim ettik. İnşallah kısa süre içerisinde görüşmelerimizde bir uzlaşma sağlarız” dedi.

Özden, BASKİ genel müdürü, daire başkanları ve Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur ile bugüne dek tüm çalışmalarının olumlu, karşılıklı anlayış içerisinde geçtiğini belirtti. Özden, “Özellikle işçinin aldığı alın teri noktasında iki tarafın da gösterdiği uyumun gelecekte de devam edeceği inancındayım. Görüşme sürecinin çalışanlarımız, BASKİ ve sendikamız için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. DURMUŞ ALİ DOĞDU

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.