Balıkesir Merhaba Gazetesi

BASKİ’DEN SU KESİNTİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA

BASKİ’DEN SU KESİNTİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA
31 Aralık 2014 - 14:35

Genel

UEDAŞ’IN HATLARINDAKİ ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDENİYLE ŞEHRE SU VERİLEMİYOR

Balıkesir’de UEDAŞ’a ait yüksek gerilim hatlarındaki arızalar nedeniyle İkizce Tepeler’deki İçme Suyu Arıtma Tesislerine elektrik verilemediği için Balıkesir şehir merkezinde su kesintisi yaşanıyor.

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nden (BASKİ) bu sabah saatlerinden itibaren yaşanan şehirdeki su kesintisiyle ilgili bir açıklama yapıldı. BASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi;

“Olumsuz hava koşulları nedeniyle Altıeylül İlçesi Pamukçu Bölgesinde UEDAŞ’a ait yüksek gerilim hatlarında kopmalar olduğundan dolayı İkizce Tepeler Barajından Arıtma tesisine su sağlayan pompa istasyonuna UEDAŞ tarafından elektrik verilemediği için şehrimizde su kesintisi yaşanmaktadır. UEDAŞ’ın çalışmalarını tamamlamasının ardından elektriklerin gelmesiyle birlikte İçme Suyu Arıtma Tesisimizden de şebekeye tekrar su verilmeye başlanacaktır.

BASKİ Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızı söz konusu kesinti nedeniyle bilgilendirirken, konunun Genel Müdürlüğümüz tarafından hassasiyetle takip edilmekte olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.