Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAŞLIYORUZ

BAŞLIYORUZ
20 Ekim 2014 - 0:08

Genel

Balıkesir’in gerçek ve güçlü sesi, BÜYÜKŞEHİR MERHABA GAZETESİ’nin değerli okurları, bugünden itibaren şimdilik sadece her Pazartesi günü bu sahifede sizlerle birlikteyim.

Büyükşehir Balıkesir ilçelerindeki;  Siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel konulardaki gelişmeler “BALIKESİR’DE NELER OLUYOR!”  ana başlığı altında aktarılacak…

Kamu” veya “özel” kurum ve kuruluş temsilcilerinin; ülkemizin, bölünmez bütünlüğünün korunması ve kalkınmamıza yönelik olumsuz tutum ve davranışlarına karşı durmanın gereğine inanıyoruz.

“YEREL” ve “GENEL” idarelerde görev ifa edenlerin, vatandaşların hak ve hukukunu zedeleyici tutum ve davranışlarına da kayıtsız kalmaları doğru değil.

Bu nedenle; haksızlığa uğradığını düşünenlere, kapımız, gönlümüz ve sayfamız sonuna kadar açık.

Yeter ki, doğru bilgi ve belgelerle “MERHABA BÜYÜKŞEHİR” diyerek kapımızı çalın.

İyi niyetlerinden şüphe bile duymadığım bazı gazeteci dostlarımın, geçmişte eleştirdiğim gibi bugünkü yerel yöneticileri eleştirmediğim türündeki haberlerin amacını bildiğim için bugüne kadar cevap verme gereğini bile duymadım.

Doğru, yaklaşık 8 aydır Balıkesir Büyükşehir, Altıeylül ve Karesi Belediye Başkanlığı’nın icraatlarıyla ilgili herhangi bir olumsuz eleştiride bulunmadım.

Uygulamalarıyla ilgili eleştirilecek yönleri yok mu?

Elbette var.

İyi de, henüz kuruluş aşamasını bile tamamlayamamış bir kurumu eleştirmenin mantığı var mı?

Bence yok…

Siz var diyorsanız, yazın ve okuyucularınızı bilgilendirin. Doğrusu bu değil mi?

Elinizi kolunuzu bağlayan mı var!

Bu arada bunu da sormak değil mi beni eleştirenlere!..

Rahmi Göçer, Balıkesir eski  Belediye Başkanlı İsmail Ok’un yalanlarını sayfasına taşırken sizler neredeydiniz..

Neden yalanlarını sayfalarınıza taşımadınız.

Ben baldan maldan anlamam.

Bal yiyeni görmek istiyorsanız ekibinizle birlikte büyük bir “ayna” karşısına geçin yeter.

Bugüne kadar, birileri gibi; ne sokak dedikoduları, ne de başkalarının etkisi altında kalarak yazı yazmadım.

Bundan sonra da aynı prensipler doğrultusunda yazmaya devam edeceğim.

Gerçekleri yazmaktan kimse şahsımı alıkoyamaz.

En acımasız eleştirilerde bulunurken bile, sokak kabadayısı gibi posta atarak değil,“MERHABA” diyerek uyarmayı tercih ederim.

Bu böyle biline… 

BALIKESİR SGK İL MÜDÜRLÜĞÜ NEREDE?

Balıkesir İl Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çalışanlarının Torba Yasa diye adlandırılan kanundan yararlanmak üzere başvuruda bulunanlara karşı acımasız davrandıkları ve kasıtlı olarak “bugün git yarın gel” anlayışına benzer bir uygulamaya muhatap olduklarına dair serzenişler artıyor.

Şimdi soruyoruz? Balıkesir SGK İl Müdürü nerede, Bursa’da 45 dakikada halledile bir işlem nasıl oluyor da Balıkesir’de günlerce, hatta haftalarca sürüyor?

Yoksa hedef Ak Parti İktidarını yıpratmak mıdır?

Bakalım Çalışkan İl Müdürü bu konuya nasıl cevap verecek…

İL BAŞKANLIĞI TAMAM, SİYASETE DEVAM…

Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Mahmut Poyrazlı, İl Başkanlığına aday olmadığını açıkladı. Siyasete devam edeceğini açıklayan Balıkesir İl Başkanı Poyrazlı. Önümüzdeki Genel Seçimlerde Ak Parti’den Milletvekili adayı mısınız sorusuna “her şeyin hayırlısı” diyerek cevapladı. Anlayacağınız, İl Başkanı Sayın Poyrazlı önümüzdeki dönem Ak Parti’nin Balıkesir Milletvekili adayı…

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Milletvekilliği Sevgili Poyrazlı’ya yakışır Allah utandırmasın..

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU VE BEŞİR ATALAY BALIKESİR’E GELİYOR

23 Ekim’de Ak Parti İl Başkanları Ankara’da yapılacak.. 26 Ekim Pazar günü ise, Balıkesir’de Ak Parti Sözcüsü ve Eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın da katılacağı Balıkesir İl Danışma Meclisi gerçekleştirilecek.  30 Kasımda Balıkesir’de yapılacak Ak Parti İl Kongresine Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun katılması kesinleşti.

ÜNİVERSİTENİN BAŞARISI İÇİN YEREL DESTEK ŞART   

Aslen Trabzon’lu olan Balıkesir Üniversitesi rektör adaylarından Prof. Dr. İbrahim TÜRKMEN, Cumartesi günü Karadenizliler Derneği’nde hemşehrileriyle buluştu. Balıkesir Karadenizliler Tanışma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muzaffer Kaçan, Müdür Osman Boz ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantı oldukça sıcak ve samimi bir ortam içinde gerçekleşti.

Balıkesir Üniversitesi’nde Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisi bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof.Dr. İbrahim Türkmen, bir soru üzerine, “Balıkesir Üniversitesi’nin henüz fiziki olarak kuruluşunu tamamlayamadığını, Üniversitenin Yerel Yöneticilerle işbirliği yaparak “YEREL DESTEK” almalarının zorunlu olduğunu ve İdeal bir üniversite için yola çıktığını ” söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.