Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAÜ Tıp’ta ilk uzman yetişti

BAÜ Tıp’ta ilk uzman yetişti
02 Ocak 2015 - 0:19

Genel

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi, ilk uzmanını yetiştirdi.Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında 4 yıldır görev yapan Araştırma Görevlisi Dr. Eda Üreyen, uzmanlık eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Balıkesir Üniversitesi’nde (BAÜ) Tıpta Uzmanlık alanında ilk mezuniyet heyecanı ve gururu yaşandı. Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında 2010 yılından beri görev yapan Araştırma Görevlisi Dr. Eda Üreyen, Tıpta Uzmanlık Eğitimini tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanı aldı.

BAÜ Tıpta Uzmanlık Unvanı alan ilk Asistan Hekim olmak heyecanını yaşan Üreyen için, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde, bir kutlama programı düzenlendi. Dr. Üreyen’i mutlu gününde BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlter Kuş ile Prof. Dr. Yılmaz Arı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıtkı Samet Ermiş, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Engin Ulusal, bölüm öğretim elemanları ve çalışma arkadaşları yalnız bırakmadı.

BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Uzmanlık Unvanı alan Araştırma Görevlisi Dr. Eda Üreyen’i kutlayarak başarılarının devamını diledi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.