Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAÜ’de İbni Haldun konferansı düzenlendi

BAÜ’de İbni Haldun konferansı düzenlendi
17 Kasım 2014 - 0:03

Genel

Balıkesir Üniversitesi’nde ‘Konferansa Davet’ adı altında yapılması planlanan konferanslar dizisinin ilki; “Büyük Düşünür İbn-i Haldun, Büyük Anlatı Mukaddime” konulu konferans oldu.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ve İbn-i Haldun Sosyal Politikalar Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde; “Büyük Düşünür İbn-i Haldun Büyük Anlatı Mukaddime” başlıklı konferans düzenlendi. “Konferansa Davet” başlığı altında düzenlenecek olan konferanslar dizisinin ilki olan etkinlikte, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Canatan konuşmacı oldu.

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansın ilk bölümünde Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fahri Çakı Balıkesir Üniversitesi’nde faaliyet gösteren İbn-i Haldun Sosyal Politikalar Araştırma ve Uygulama Merkezi hakkında bilgiler verdi. Konferansın ikinci bölümde ise İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Canatan İbn-i Haldun ve Mukaddime çerçevesinde bilgiler verdi. Prof. Canatan; İbn-i Haldun’un epistemolojik projesi, İslam ve Batı düşüncesindeki yeri, felsefi düşüncelerinin temel noktaları ve eleştiriye açık çıkmazlarını ortaya koyan bir sunum yaptı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.