SağlıkEğitimGündemİlçe Haberleri

BAÜN Hayvan Hastanesi, Bölge Hayvancılığının Gözde Merkezi

Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, 2024 yılının ilk yarısında yaklaşık 1000 hasta hayvana yardım eli uzatarak bölge hayvancılığına önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor.

BAÜN Hayvan Hastanesi, Bölge Hayvancılığının Gözde Merkezi

Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, 2024 yılının ilk yarısında yaklaşık 1000 hasta hayvana yardım eli uzatarak bölge hayvancılığına önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN), faaliyet gösterdiği tüm alanlarda değer üretimini sürdürüyor. BAÜN Veteriner Fakültesi de eğitim ve akademik çalışmaların yanı sıra hayvan sağlığı alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çekiyor. BAÜN Veteriner Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Hastanesinde, 2024 yılının ilk yarısında yaklaşık 1000 hasta hayvana yardım eli uzatıldı.

Baun Hayvan Hastanesi Bolge Hayvanciliginin Gozde Merkezi 1

Kapsamlı Tedavi ve Koruyucu Hekimlik Hizmetleri

Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesinde hizmet veren Hayvan Hastanesi bünyesinde; bulaşıcı, öldürücü viral ve bakteriyel hastalıklara yakalanan başta kedi ve köpek olmak üzere birçok hayvan, büyük bir titizlikle yürütülen tedavi protokolleri neticesinde sağlıklarına kavuşuyor.

Baun Hayvan Hastanesi Bolge Hayvanciliginin Gozde Merkezi 2

Koruyucu hekimlik hizmetleri çerçevesinde ise parazitler ve zoonoz hastalıklarla mücadeleye de devam ediliyor.

Baun Hayvan Hastanesi Bolge Hayvanciliginin Gozde Merkezi 3

Artan Hasta Sayısı ve Etkin Tedavi Yöntemleri

Her geçen yıl tedavi edilen hayvan sayısını artırarak bölgeye en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan BAÜN Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine, ayda yaklaşık 150 hasta sahibi başvururken, 2024 yılının ilk 6 ayında 879 hasta sahibi hastaneden hizmet aldı. 2024 yılının ilk yarısında toplam 980 hayvana muayene, teşhis, tedavi ve ameliyat hizmeti verildi. Hayvan hastanesinde; 371 kedi, 426 köpek, 86 sığır, 55 koyun, 7 keçi, 3 deve, 3 at, 27 kuş ve 2 tavşana hizmet verildi.

Baun Hayvan Hastanesi Bolge Hayvanciliginin Gozde Merkezi 4

Farklı Şehirlerden Hasta Kabulü

Hayvan Hastanesi hakkında bilgiler veren BAÜN Hayvan Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nevzat Saat, “Hayvan hastanemize getirilen kedi, köpek, egzotik hayvanlar, yaban hayvanları ve çiftlik hayvanları, güncel tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı hastanemizde gerçekleştirilen operasyon ve müdahalelerle sağlıklarına kavuşturuluyor.

Baun Hayvan Hastanesi Bolge Hayvanciliginin Gozde Merkezi 5

Balıkesir’in yanı sıra; Aydın, İzmir, İstanbul gibi çevre iller başta olmak üzere Bursa, Çanakkale, Manisa, Kütahya ve Muğla’dan başvuruların yapıldığı hastanede rutin basit operasyonlarla beraber uzmanlık gerektiren cerrahi operasyonlar da uzman ekipler tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor” dedi.

Baun Hayvan Hastanesi Bolge Hayvanciliginin Gozde Merkezi 6

Doğum ve Jinekoloji Bölümü Hizmetleri

Hayvanların iyileştirilmesi için gereken bütün hizmetlerin seferber edildiğini ifade eden Başhekim Doç. Dr. Nevzat Saat, “Doğum ve Jinekoloji Bölümüne gelen hastalara; ultrasonla gebelik muayenesi, kısırlaştırma, genital organ tümör cerrahisi gibi operatif müdahalelerin yanı sıra suni tohumlama, genetik analiz, nekropsi ve rutin laboratuvar analizleri gibi pek çok işlemin de hastane bünyesinde yapıldığını” belirtti.

Baun Hayvan Hastanesi Bolge Hayvanciliginin Gozde Merkezi 7

Bu Besinler Su İhtiyacınızı Karşılıyor!

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu