TeknolojiEğitim

BAÜN Ortaklığında ICETOL2024 Konferansı Gerçekleşti

ICETOL2024, eğitim teknolojilerindeki son gelişmeleri ve açık-uzaktan eğitimdeki paradigmaları keşfetmek için uluslararası bir platform sunuyor.

BAÜN Ortaklığında ICETOL2024 Konferansı Gerçekleşti

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN), Anadolu Üniversitesi, Open University (İngiltere), FHM Online-University, Universidad De Burgos, University of South Africa ve EDTECH-U’nun destekleriyle düzenlenen 4. Uluslararası Eğitim Teknolojisi ve Çevrimiçi Öğrenme Konferansı (ICETOL2024), Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. “Açık ve Uzaktan Eğitim için Akıllı Teknolojilerdeki Kritik Paradigma Değişimlerini Keşfetmek” temalı ICETOL2024’ün açılışına; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Satıl, BAÜN akademisyenleri Prof. Dr. Gürhan Durak ve Doç. Dr. Semiral Öncü ile yurt içi ve yurt dışından birçok akademisyen ve eğitim uzmanı katıldı.

Baün Ortaklığında Icetol2024 Konferansı Gerçekleşti
Balıkesir Üniversitesi

ICETOL 2024’ün açılış konuşmalarını Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Satıl ve Konferans Başkanı Prof. Dr. Gürhan Durak yaptı.

Rektör Yardımcısı Satıl: “Yapay Zekâ Eğitimin Odağı Haline Geldi”

Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Satıl ise açılış konuşmasında şunları aktardı: “Balıkesir Üniversitesi olarak bu konferansa katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen konferans, pandemi sürecinde eğitimin ve eğitim teknolojilerinin merkezi bir konu haline gelmesiyle birlikte büyük bir ivme kazandı. Yapay zekâ odaklı gelişmeler, eğitim teknolojilerinde devrim niteliğinde değişimlere yol açtı. Bu konferansta, ‘Açık ve Uzaktan Eğitim için Akıllı Teknolojilerdeki Kritik Paradigma Değişimlerini Keşfetmek’ teması etrafında yeni paradigmalar geliştirerek, eğitim teknolojileri alanında geleceğimize yön vereceğiz.”

Baün Ortaklığında Icetol2024 Konferansı Gerçekleşti
Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Satıl

Rektör Erdal: “Eğitim Alanında Benzersiz Bir Dönüşüm Yaşandı”

Eğitimin geleceğini şekillendirmede akıllı teknolojilerin önemine değinen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Son yıllarda, eğitim alanında yapay zekâ, makine öğrenimi ve diğer ileri teknolojilerdeki hızlı gelişmelerle yönlendirilen benzersiz bir evrim yaşandı. Bu ilerlemeler, sadece geleneksel sınıf ortamlarında büyük bir değişim yaratmakla kalmadı, aynı zamanda zaman ve mekân kısıtlamalarını aşarak açık ve uzaktan öğrenmeye yenilikçi yaklaşımlar getirdi. Bu konferans, akıllı teknolojilerin eğitimde oynadığı kritik rolü ve eğitimdeki önemli paradigma değişimlerini vurguluyor. Bugün, gelenekle yeniliğin kesişiminde duruyoruz. Eski pedagojik uygulamalar, dijital çözümlerle birleşerek öğrenmenin temelini yeniden tanımlıyor.”

ICETOL 2024 Başkanı Durak: Geçmiş Konferanslara Dair Bilgiler ve Program Detayları

Konferans Başkanı Prof. Dr. Gürhan Durak, önceki yıllarda düzenlenen konferanslara dair önemli bilgileri katılımcılarla paylaşarak ICETOL 2024’ün konularına ve programına dair ayrıntıları aktardı.

Baün Ortaklığında Icetol2024 Konferansı Gerçekleşti
Konferans

“Açık ve Uzaktan Eğitim İçin Akıllı Teknolojilerde Kritik Paradigma Değişimlerini Keşfetme” temasıyla başlayan ICETOL 2024’ün ilk oturumunda, EDEN Dijital Öğrenme Avrupa Başkanı Prof. Dr. Josep M. Duart, katılımcılarla bir araya gelerek sunumunu gerçekleştirdi.

15-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen konferansta, yüz yüze ve çevrimiçi olarak paralel oturumlar gerçekleştirildi. Bu oturumlarda, eğitim teknolojileri ve çevrimiçi öğrenme konularında birçok yenilikçi fikir ve uygulama tartışıldı.

 

 

Haber: Bülten

Ayvalık 2. Piyano Şenliğine Hazırlanıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu