Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAÜN Teknokent E-Spor Panellerine Başladı

BAÜN Teknokent E-Spor Panellerine Başladı
30 Temmuz 2021 - 18:57

BAÜN Teknokent E-Spor Panellerine Başladı

Bauntek&E-spor Eğitimi işbirliği kapsamında; 14 oturumdan oluşacak Eğitim Panelleri’nin 1. Oturumu Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir Teknokent ev sahipliğinde, Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Öğr. Gör. Burcu Aydemir’in yaptığı açılış konuşması ile başladı.

Türkiye’de son zamanlarda gençler arasında büyük ilgi çeken e-sporun yaygınlaştırılmasını amaçlayan eğitim seminerinde e-sporun oluşturduğu ekosistem hakkında gençlere doğru yönlendirmeler yapılacak. Eğitim panelleri 26 Ağustos tarihinde son bulacaklar. Balıkesir Teknokent evsahipliğinde düzenlenen panellere e-spor konusunda uzman kişiler katılacaklar.

“E-sporu gençlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

E-spor eğitim panellerinin açılışında konuşan Balıkesir Teknokent Genel Müdürü Burcu Aydemir şunları söyledi

“Günümüzün kavram olarak en fazla dikkat çeken ve kavramın içinde barındırdığı anlamlar itibari ile dijital yerliler ile dijital göçebelerin birbirini anlamakta zorlandığı e-sporun, toplumun tüm fertleri tarafından anlaşılabilmesi amacı ile E-spor Okuryazarlık programları düzenlenmektedir. Okuryazarlık eğitimleri ile ayrıca hedeflenen amaç kavramın doğru biçimde anlaşılarak, geleceğin meslekleri içerisinde yer alan e-spor ve e-sporun oluşturduğu ekosistem hakkında gençlerimize doğru yönlendirmeler yapabilmektir. Bu manada içinde spor geçen e-spor, ülkemizde üniversite öğrencileri ile bilimsel temelleri olan bir programda buluşuyor. Balıkesir Üniversitesi Teknokent olarak Z kuşağının yakından takip ettiği E-sporu gençler ile ayrıca buluşturmanın gurunu yaşıyoruz.

“Son 10 senedir e-spor büyüme trendi içerisine girdiler”

Ülkemizde de özellikle son 5 yılda ciddi gelişmeler göstermiştir. 2018 yılında Türkiye E-spor Federasyonu’ nun kurulması ile kamusal düzenlemeler ile e-sporun alt yapısı oluşturulmaya başlanmıştır. E-spor, ülkemizde üniversitelerin sağladığı altyapılar ile ayrıca büyüme trendine girmiştir. Ülkemizde çok sayıda üniversite bünyesinde e-spor kulüpleri bulunmaktadır. Ve ayrıca kariyer açısından gençlere farklı bakış açıları sağlamaktadır. Bilimsel temellerinin de atıldığı e-spor, ülkemizde sınırlı sayıda da olsa akademisyenler tarafından multidisipliner bir yaklaşım ile ayrıca ele alınmaktadır. Her geçen gün daha hızlı büyüyeceğine inandığımız e-sporun, bu tür bilimsel temelleri olan programlar ile buluşması e-sporun, akademik gelişiminde önem arz etmektedir.Bu kapsamda Balıkesir Üniversitesi Rektörü Değerli Hocamız Prof. Dr. İlter Kuş’a, iş birliği içerisinde olduğumuz E-spor Eğitim Ekibine ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederim. Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir Teknokent olarak bu online seminerlere ayrıca ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.