Balıkesir Merhaba Gazetesi

BAÜN Veteriner Fakültesi Öğrencileri, Beyaz Önlük Giyerek Mesleğe İlk Adımlarını Attı

BAÜN Veteriner Fakültesi Öğrencileri, Beyaz Önlük Giyerek Mesleğe İlk Adımlarını Attı
02 Aralık 2022 - 16:25

BAÜN Veteriner Fakültesi Öğrencileri, Mesleğe İlk Adımlarını Attı

 

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Veteriner Fakültesi , fakülteye 2022-2023 eğitim-öğretim yılında kayıt olan öğrenciler için beyaz önlük giydirme töreni düzenledi.

 

BAÜN Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Şehit Fethi Sekin Konferans Salonunda düzenlenen törene protokol üyeleri, Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katılımcı oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmaları gerçekleşti.

 

Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Karahan, İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Selim Özkan, Balıkesir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hüdayi Tanrıkulu ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü temsilen Şube Müdürü Ayhan Aydınol öğrencilere eğitim yaşamlarında başarılar diledi.

 

1.sınfta yer alan öğrencilerin önlük giydiği törende, Süt Koşusunda dereceye girenler madalya aldı. Tören, beyaz önlük giyen öğrencilerle konuklar ve öğretim üyelerinin hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Muhammed Can Akyürek

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.