Gündemİlçe Haberleri

BAÜNDAK Ekibi AFAD İle Koordineli Hizmete Hazır

Balıkesir Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Balıkesir Üniversitesi Doğal Afetler Arama Kurtarma ekibi (BAÜNDAK), doğal afetler, arama kurtarma operasyonları ve acil durum müdahaleleri konusunda yetkinlik kazanmak adına "Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi"ni başarıyla tamamladı.

BAÜNDAK Ekibi AFAD İle Koordineli Hizmete Hazır

Baundak Ekibi Afad Ile Koordineli Hizmete Hazir 1

Online Gönüllülük Eğitimleri Ardından Pratik Becerilerle Taçlandı

BAÜNDAK ekibi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından düzenlenen çevrim içi gönüllülük eğitimlerini başarıyla tamamladı. Ardından, AFAD eğitmenleri tarafından yüz yüze gerçekleştirilen iki aşamalı teorik ve pratik “Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi” sürecini başarıyla geçti. Bu kapsamlı eğitim, doğal afetlerde etkilenmiş bölgelerdeki arama ve kurtarma operasyonlarını planlama, koordinasyon ve yürütme konularında ekipleri güçlendirmeyi hedefliyor.

Baundak Ekibi Afad Ile Koordineli Hizmete Hazir 2

Akreditasyon Başvurusu Yapıldı

BAÜNDAK ekibi, tamamladıkları teorik ve uygulamalı eğitimlerin ardından AFAD’a akreditasyon başvurusunda bulundu. Bu süreç sonucunda, ekibin afet ve acil durumlarda AFAD ile koordineli bir şekilde hizmet verebilme yeteneği resmi olarak onaylanmış olacak.

Baundak Ekibi Afad Ile Koordineli Hizmete Hazir 3

Teşekkürler ve Hediye Takdimi Kapanış Toplantısında

Eğitimlerin başarıyla tamamlanmasının ardından, BAÜN Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen kapanış toplantısında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa Cem Hamzaoğlu’nun katılımıyla bir teşekkür töreni düzenlendi. Toplantıda, AFAD eğitmenlerine teşekkür edilerek, eğitim sürecine katkılarından dolayı hediye takdim edildi.

Baundak Ekibi Afad Ile Koordineli Hizmete Hazir 4

Haber: Bülten

Vali Ustaoğlu AFAD Eğitimine Katıldı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu