Özel Haberlerİlçe Haberleri

BAÜN’de Çadır Eylemi Başladı

Balıkesir Üniversitesi bahçesinde gençler, Filistin'deki zulme dikkat çekmek amacıyla çadır kurdu. Anadolu Gençlik Derneği'nin öncülüğünde gerçekleştirilen eylemde, öğrencilere çağrıda bulunularak çadırlarını alıp gelmeleri istendi.

BAÜN’de Çadır Eylemi Başladı

Baunde Cadir Eylemi Basladi 1
Baün’De Çadır Eylemi Başladı

“Türkiye’deki üniversitelerde de benzer bir direnişin olmamasını acizlik”

Anadolu Gençlik Derneği tarafından yapılan açıklamada, Filistin için ses verme amacıyla üniversite bahçesinde çadır kurulduğu belirtildi. Dernek yetkilileri, Türkiye’de faaliyetlerinin 50 yılı aşkın bir süredir devam ettiğini ve bu süreçte çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti. Özellikle Amerika’da ki kardeşlerinin direnişini gözlemledikten sonra Türkiye’deki üniversitelerde de benzer bir direnişin olmamasını acizlik olarak değerlendirdiklerini belirten dernek yetkilileri, üniversite komisyonlarıyla irtibata geçerek çadır eylemini organize ettiklerini dile getirdi.

Baunde Cadir Eylemi Basladi 2

“İsrail’in hunharca uyguladığı bu zulüm artık son bulmalı”

Çadır eylemine katılan gençler ise, “Gazze’deki kardeşlerimize ses olmak istiyoruz. Yapılan zulüm vahşi ve zalimce. İsrail’in hunharca uyguladığı bu zulüm artık son bulmalı. Dünya bu acıyı görmeli ve harekete geçmeli” şeklinde konuştular.

“Her öğrenciye çağrımız çadırını alıp gelmeleri”

Eylem sırasında çadırda nöbet tutan gençler, 7/24 burada olduklarını ve tüm öğrencilere çağrıda bulunduklarını ifade ettiler. “Vicdan sahibi her öğrenciye çağrımız çadırını alıp gelmeleri ve Filistinli kardeşlerimize destek olmalarıdır” diyen gençler, zulmün son bulması için herkesi duyarlı olmaya çağırdılar.

Baunde Cadir Eylemi Basladi 3

Haber Merkezi

Balıkesir’de Filistin İçin Oturma Eylemi Başladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu