Gündemİlçe Haberleri

BAÜN’de Fikri Mülkiyetin Geleceği Masaya Yatırılıyor

Balıkesir Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen "Fikri Mülkiyet Hukukunda Güncel Gelişmeler–II Uluslararası Sempozyumu", büyük bir katılımla başladı.

BAÜN’de Fikri Mülkiyetin Geleceği Masaya Yatırılıyor

Baunnde Fikri Mulkiyetin Gelecegi Masaya Yatiriliyor 1

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Kent Konseyi, Türk Patent ve Marka Kurumu, L. N. Gumilev Avrasya Milli Üniversitesi ve Kuzey Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin iş birliğiyle gerçekleştirilen sempozyumun açılış töreni, BAÜN Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Malazgirt Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Baunnde Fikri Mulkiyetin Gelecegi Masaya Yatiriliyor 2

Katılımcılar ve Konuşmacılar

Açılış programına; Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Yargıtay Onursal Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik, MSÜ Kara Asb. MYO Komutanı Tuğg. İsmail Analı, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Mehmet Soner Sağıroğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Kuzey Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Prof. Dr. Fatih Satıl, MSÜ Kara Asb. MYO Md. Prof. Dr. Şenol Çelik, il protokolünden temsilciler, Senato Üyeleri, yargı mensupları, akademik ve idari personel ve öğrenciler katıldı.

Baunnde Fikri Mulkiyetin Gelecegi Masaya Yatiriliyor 3

Açılış Konuşmaları

Sempozyumun açılışında konuşan Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak, günümüzde şirketlerin fikri mülkiyet hakları üzerine kurulduğunu vurgulayarak, bu alandaki önemin her geçen gün arttığını belirtti.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, geçtiğimiz yıl düzenlenen ilk sempozyumun ardından ikincisinin düzenlenmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, ulusal ve uluslararası alanda birçok sempozyuma ev sahipliği yapacaklarını dile getirdi.

Yargıtay Onursal Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, fikri mülkiyet hukukunun önemine değinerek, nitelikli eğitimin gerekliliğini vurguladı ve sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, uluslararası düzeyde önem arz eden fikri mülkiyet haklarının korunmasına dikkat çekerek, sempozyumun verimli geçmesi temennisinde bulundu ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Baunnde Fikri Mulkiyetin Gelecegi Masaya Yatiriliyor 4

Sempozyum Programı ve Devamı

Plaket takdim töreniyle sona eren açılış programının ardından, sempozyum 3-4 Mayıs tarihlerinde BAÜN Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde eş zamanlı yüzyüze ve çevrimiçi akademik oturumlar ve sosyal programlar ile devam edecek. Balıkesir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, L. N. Gumilev Avrasya Milli Üniversitesi ve Kuzey Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin akademik iş birliğiyle düzenlenen sempozyum, fikri ve sınai mülkiyet alanındaki güncel gelişmeleri ele alacak.

Haber: Bülten

BAÜN, Greenmetric Dünya Üniversite Sıralamaları İçin Hazırlık Yapıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu