Sağlıkİlçe Haberleri

BAÜN’de Hücre Kültürü Laboratuvarı Açıldı

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, eğitim, uygulama ve araştırma çalışmalarında kullanılabilecek olan "Meryem Şeremet Şahin Hücre Kültürü Laboratuvarı" adıyla yeni bir laboratuvar kuruldu.

BAÜN’de Hücre Kültürü Laboratuvarı Açıldı

Baunde Hucre Kulturu Laboratuvari Acildi 1

Kuruluş Bağışçılarına Teşekkürler

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne, eğitim, uygulama ve araştırma çalışmalarında kullanılabilecek olan “Meryem Şeremet Şahin Hücre Kültürü Laboratuvarı” adıyla yeni bir laboratuvar kuruldu. Bu önemli adım, Balıkesirli bir şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Şeremet’in öncülüğünde gerçekleşti. Laboratuvar, aynı zamanda Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Hikmet Şahin’in eşi merhume Meryem Şeremet Şahin’in adını taşıyacak.

Oğurlu ” Örnek bağış için teşekkür ederim”

Açılış töreninde konuşan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, kurulan laboratuvarın eğitime olan katkılarından ve bağışçılara sağladığı destekten dolayı memnuniyetini dile getirdi. Ayrıca, bu örnek bağış için bağışçılara teşekkür etti.

Baunde Hucre Kulturu Laboratuvari Acildi 2

Açılış Programına Katılımcılar

Laboratuvarın açılış programına, Balıkesir Üniversitesi’nin akademik ve idari kadrosundan önemli isimler katıldı. Bunlar arasında Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu’nun yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Prof. Dr. Fatih Satıl, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Yüksel, BAÜN Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Bahadır Çağlar, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Özgen Şafak, Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Kıyak, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Süha Serin, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Hikmet Şahin ve Genel Sekreter Yemliha Yanar yer aldı.

Haber: Bülten

Uzmanlardan Vaka Uyarısı! Ölümler Erken Başladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu